SSK, Bağ-Kur, Emekli Sandığı, EYT emeklilerine müjde! Herkese 2 bin TL ödenecek: İşte tarihi

Ülkemizde yaşayan bütün emeklileri yakından ilgilendiren önemli bir açıklama yapıldı. SSK, Bağ-Kur, Emekli Sandığı ve artık EYT emeklilerine yönelik yapılan açıklamaya göre hesaplara 2 bin TL yatırılacak. Ödemenin tarihi belli oldu.

SSK, Bağ-Kur, Emekli Sandığı, EYT emeklilerine müjde! Herkese 2 bin TL ödenecek: İşte tarihi

Emeklilere güzel haber geldi! Yapılan açıklamaya göre emekli vatandaşlara karşılıksız olarak 2 bin TL ödeneceği belirtildi. Bayram ikramiyesi adı altında ödenen bu ödemelere ilişkin detaylar açıklandı.

Ramazan Bayramı’nda emeklilere verilen bayram ikramiyeleri aynı şekilde Kurban Bayramı’nda da emeklilere verilecek. Ancak CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu seçimi kazanması halinde emeklilere ikramiye olarak 15 bin TL vereceğini duyurmuştu. Seçimi kazanması halinde ikramiyenin miktarının değişebileceği ifade ediliyor.

EMEKLİLER BEKLİYOR

Milyonlarca emekli Kurban Bayramı öncesinde hesaplarına ikramiye ödemelerinin yatırılmasını bekliyor. İkramiyenin miktarı kaç olursa olsun emeklilere verilen bu ödemenin bayram öncesinde vatandaşları biraz da olsa rahatlatacağı düşünülüyor.

KURBAN BAYRAMI İKRAMİYESİ NE ZAMAN YATIRILACAK?

Kurban Bayramı ikramiyesinin ödeme tarihine ilişkin henüz resmi bir açıklama gelmedi. Ancak geçen yıllara kıyasla ödemenin bayramdan 1 hafta öncesinde hesaplarda olması bekleniyor. Ödemelerden Türkiye’deki bütün emekliler yararlanabilecek. Miktarının ise seçim sonrasında netleşeceği ifade ediliyor.

SONRAKİ HABER