Sosyal yardım ödemesi alanlar dikkat! Ocak ayı zam tablosu netleşiyor!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından birçok farklı kalemde vatandaşlara sosyal yardım ödemeleri gerçekleştiriliyor. Temmuz ayında zam alan memur maaşları ile beraber memur zammı katsayısı ile zamlanan ödemeler için şimdi ocak ayı zammı gündemde.

Sosyal yardım ödemesi alanlar dikkat! Ocak ayı zam tablosu netleşiyor!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yardıma muhtaç ailelere ve bireylere geçimlerini kolaylaştırmak adına birçok farklı kalemde ödemeler gerçekleşiyor. Evde bakım maaşı, yetim ve dul maaşı gibi kalemlerde yapılan ödemelerin ücret miktarları ise memur maaşlarının kat sayısına göre hesaplamaları yapılıyor. Son olarak temmuz ayında memur maaşlarının zam alması ile artan sosyal ödeme ücretleri ocak ayında da zam alacak mı? Alacağı zam miktarı ne kadar olacak? İşte merak edilen tüm detaylar…

Sosyal yardım ödemeleri…

Vatandaşların geçim sıkıntılarını azaltmak, bulundukları zor koşullara nispetle refah paylarını genişletmek için devlet tarafından yapılan sosyal ödemeler her ay düzenli olarak yapılmaya devam ediyor. Bu ödemelerin ücret miktarları ise memur maaşlarının kat sayısına göre belirleniyor. Memur maaşlarının yılda iki defa olarak aldığı zam oranı ile beraber sosyal yardım ödemeleri de zam alıyor. Son olarak temmuz ayındaki memur zammı ile beraber ücretleri artan sosyal yardım ödemelerinde 5097 TL olarak yapılmaya başlandı.

Ocak ayı yaklaşırken memur maaşlarına yapılacak olan ocak zammı sonrasında sosyal yardım ödemeleri de zam alacak. Ocak ayında memur maaşlarına yapılacak zam oranı netleşirken bu kapsamda sosyal yardım ödemelerinin ne kadar zam alacağı merak ediliyor.

Ocak ayında zam ne kadar olacak?

Ocak ayına memur maaşlarına yapılacak olan zammın %50’lere ulaşacağı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan tarafından günler öncesinde duyurulmuştu. Sosyal yardım ödemelerine de bu nispette zam yapılırsa 7000 TL ile 7500 TL arasında ücretlerinin değişim göstereceği tahminleri yapılıyor. Konu ile ilgili yapılan resmi bir açıklama bulunmaması ile beraber şu anki tahminler bu yönde seyrediyor.

SONRAKİ HABER