Son dakika EYT'lilere de zam yapılacak! EYT'lilerin alacağı maaşlar belli oldu: Nisan ayında hesaplarına yatacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan canlı yayında müjdeyi verdi ve en düşük emekli aylığının 7500 lira olduğunu ifade etti. Ayrıca bu zamdan EYT'lilerin de yararlanabileceği ifade eidldi.

Son dakika EYT'lilere de zam yapılacak! EYT'lilerin alacağı maaşlar belli oldu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dünkü canlı yayında çok önemli açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan emekli maaşlarının 7 bin 500 liraya kadar çıktığını belirtti ve açıklamalarında "Çalışmamızı yaptık, burada açıklayacağım. Güzel bir müjde vereyim. En düşük emekli maaşı 7 bin 500 olacak" ifadelerini kullandı. Bu doğrultuda en düşük emekli maaşı 5.500 lirayken 2 bin lira zamlanarak 7.500 liraya kadar çıktı.

GÖRÜŞME YAPILMIŞTI

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, dün Türkiye Emekliler Derneği'ni (TÜED) ziyaret ederek Başkan Kazım Ergün ve dernek yöneticileriyle görüşmüştü ve görüşme sonrasında Bakan Bilgin bir açıklama yapmıştı. Bakan Bilgin açıklamalarında en düşük emekli aylığını yükseltecek alternatif modeller üzerinde çalıştıklarını, önerilerini en geç gelecek hafta başında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a sunacaklarını ifade etmişti.

ERDURSUN DUYURDU 

Emekliye yapılan zamla ilgili tv100 canlı yayına bağlanan SGK uzmanı Özgür Erdursun da bu zam hakkında konuştu. Erdursun açıklamalarında zammın bütün emekliler için geçerli olmadığını belirtti ve şu ifadeleri kullandı:

"Bu zam tüm emeklilere yapılmayacak ancak umarım kamuoyunda bir baskı oluşur ve tüm emeklilere yapılır. Çünkü en düşük emekli aylığını yüzde 58 oranında bir zam yapılmıştı. Her geçen gün en alttaki emekli aylığı ile makas daralıyor"

EYT'LİLER 7.500 TL ALACAK 

Erdursun aynı zamanda sosyal medya hesabından da EYT'lileri ilgilendiren bir paylaşım yaptı. Erdursun paylaşımında yeni yapılan zammın EYT'den emekli olacak olanları da kapsadığını belirterek, "EYT’den emekli olan da en az 7.500₺ emekli aylığı alacak!" notunu ekledi.

SONRAKİ HABER