Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan beklenen müjdeyi duyurdu: Maaş zammı belli oldu: Beklenen zam oranı yüzde 25 oldu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan çok önemli açıklamalarda bulundu ve maaş zammı hakkında önemli değerlendirmeler yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamalarında beklenen zam oranını belirtti ve yüzde 25 zam yapılacağını ifade etti.

Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan beklenen  müjdeyi duyurdu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Atatürk Kültür Merkezi'nde 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı Açılış Töreni'nde çok önemli açıklamalarda bulunurken beklenen zam oranını da paylaştı. Açıklamalarında 'Türkiye Yüzyılı' vurgusu yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeli haberleri de verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamalarında maaşlara zam yapılacağını belirtti ve zam oranının yüzde 25 olacağını ifade etti. 

780 bin kilometre kare vatan toprağının her karışında aşkla çalışan eğitim ordumuza teşekkür eden Cumhurbaşkanı Erdoğan 29 Ekim'de bu önemli yıl dönümüne ulaşmanın gururunu hep birlikte yaşayacağımızı ve Türkiye Yüzyılı vizyonunun siyasi bir söylemden öte kapsamlı hedefler bütünü olduğu görülmüş olduğunu bildirdi.

YÜZDE 25 ZAM YAPILDI 

Ayrıca Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamalarında Mayıstaki seçimlerde milletimizin Türkiye Yüzyılı'na olan güçlü desteği teyit edildiğini aktararak resmi eğitim kurumlarında ek ders karşılığında görev yapanlar ve usta öğreticilerle ilgili bir adım atıldığını ifade etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamalarında bu kişilerin ek ders ücretlerinde yaklaşık yüzde 25 oranında ilave bir artışa gidildiğini belirtti ve böylece aylık ücretlerinde 2023'te yüzde 91 oranında artış yapılmış olacağını ifade etti.

İKİ MÜJDE DE HAYIRLI OLSUN 

Milli Eğitim burslusu lisansüstü öğrencilerimizin burslarını da değişen oranlarda yükselttiklerini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan burslarda döviz bazında ortalama yüzde 26 civarında bir zam yapmış olduklarını bu iki müjdenin de hayırlı olmasını diledi.

SONRAKİ HABER