Son dakika beklenen haber sonunda geldi! Paralar yatmaya başladı: Hesabınızı kontrol edin

Son dakika beklenen haber sonunda geldi! Paralar yatmaya başladı: Hesabınızı kontrol edin
Engelli ve yaşlı vatandaşlara yönelik kapsayıcı sosyal yardım programlarını geliştirdiklerini ifade eden Göktaş, temmuz ayı yaşlı ve engelli aylıklarının hesaplara yatırılmaya başlandığını duyurdu.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Göktaş, İzmir'de gerçekleştirdiği program kapsamında ilk olarak Vali Süleyman Elban'ı makamında ziyaret etti. Basına kapalı gerçekleşen bu ziyaret, İzmir'deki sosyal projelerin değerlendirilmesi açısından önem taşıyordu. Göktaş, ziyaretin ardından Buca'da Mustafa Kemal Mahallesi'nde inşa edilen Sosyal Dayanışma Merkezi'nin (SODAM) açılışına katıldı.

Sosyal Politikalarda Yeni Adımlar

Bakan Göktaş, açılış töreninde yaptığı konuşmada, sosyal politikaların toplumun tüm kesimlerini kapsayacak şekilde zenginleştirildiğini vurguladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın daima desteklediği Roman vatandaşlar için yürütülen projelere değinen Göktaş, "Roman vatandaşlarımızın yoğun olduğu bölgelerde açtığımız SODAM'lar, bu anlayışın en güzel örneklerindendir. Kadınlar için özel programlar hazırlayıp uyguluyoruz," dedi.

İzmir'de Yedi Yeni SODAM

Göktaş, Türkiye genelinde 90, İzmir'de ise yedi SODAM'ın hizmet verdiğini belirtti. Bu merkezlerin kadınların kişisel gelişimlerine ve sosyal hayata katılımlarına büyük katkı sağladığını ifade eden Göktaş, "SODAM'lar, kadınların meslek edinmeleri ve sosyal hayata aktif katılımlarını artırmak amacıyla önemli eğitim programları sunuyor," diye konuştu.

SODAM'larda Sunulan Eğitimler

SODAM'larda meslek edindirme kursları ve çeşitli sertifikalı eğitim programları sunduklarını belirten Göktaş, "Aile içi iletişim, temel afet bilinci, sağlıklı beslenme ve çocuk hakları gibi eğitimlerle vatandaşlarımızın daha sağlıklı ve güvenli yaşamalarını sağlıyoruz," dedi. Sakarya'da yaşayan iki çocuk annesi Sevgi Hanım'ın, SODAM'ın açtığı aşçılık kursları sayesinde hayalindeki işi yapmaya başladığını, İstanbul'da ise Seçil Hanım'ın SODAM'ın sunduğu beslenme programlarıyla sağlığına kavuştuğunu anlattı.

Kadınlar ve Çocuklar İçin Yeni İmkanlar

Göktaş, açılışını yaptıkları Buca SODAM ile vatandaşlara yeni hizmetler sunduklarını belirtti. "Aşçılıktan pastacılığa, robotik kodlamadan kuaförlüğe kadar çeşitli kurslarla kendini geliştirmek isteyen vatandaşlarımıza destek oluyoruz. 8-14 yaş grubu çocuklar için akıl ve zeka oyunları kursları ile keyifli bir sosyal ortam sağlıyoruz," diye konuştu.

Engelli ve Yaşlılara Yönelik Destekler

Engelli ve yaşlı vatandaşlara yönelik kapsayıcı sosyal yardım programlarını geliştirdiklerini ifade eden Göktaş, temmuz ayı yaşlı ve engelli aylıklarının hesaplara yatırılmaya başlandığını duyurdu. "Toplam 4,8 milyar lira tutarındaki aylıkları hak sahiplerinin hesaplarına aktarıyoruz. Temmuz ayı farklarını da ağustos ödemesiyle birlikte yatıracağız," dedi.

Vali Elban'dan Açıklama

Vali Süleyman Elban ise yeni tesisin kapsamı ve sunduğu imkanlar açısından diğer tesislere örnek olacağını belirtti. Açılış töreninin ardından Buca Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi'ni ziyaret eden Bakan Göktaş, merkezdeki vatandaşlarla bir araya gelerek onların sorunlarını dinledi ve çözüm önerilerini sundu.