Son dakika 4.336 lira ödemeler başladı! Herkes hesabını kontrol etsin: e-Devletten bakabilirsiniz

Aile Bakanlığından duyuru yapıldı ve 4336 TL destek ödemeleri başladığı bildirildi. Bu doğrultuda e-Devlet üzerinden kontrol edilebileceği paylaşıldı.

Son dakika 4.336 lira ödemeler başladı! Herkes hesabını kontrol etsin

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının sağladığı sosyal yardım ödemelerinde yeni gelişme yaşandığı belirtilerek Mart ayı ödemeleri hesaplara yatmaya başladığı ifade edildi. 16 Mart 2023 evde bakım maaşı yatan iller listesinin belli olduğu belirtilerek o illerde yaşayanların ödemelerini alabilecekleri ifade edildi.

ÖDEMELER BAŞLADI 

Bu listede adı olanlara 4.336 TL ödeme yatırıldı. Vakit kaybetmeden listeyi kontrol edin PTT'den ya da IBAN numaranızdan ödemenizi alın. Evde bakım maaşı olarak bilinen bu ödemeler her ay düzenli olarak hak sahibi kişilerin hesaplarına yattığı belirtilerek 16 Mart 2023 evde bakım maaşı yatan iller listesi paylaşıldı.

Evde bakıma muhtaç, hasta, yaşlı engelli yakınlarına bakan kişilere ödenen evde bakım maaşı Mart ayı ödemelerinin başladığı belirtilerek hak sahiplerinin hesaplarına 4336 TL ödeme yattığı duyuruldu. Ay sonuna kadar devam edecek olan bu ödemeler tüm illerdeki hak sahiplerine yapılacak.

BAŞVURU DETAYLARI

Evde bakım maaşı, bakıma muhtaç hasta yaşlı ve ağır engelli kişilere ödeniyor. Evde bakım maaşı alabilmek için engelli kişilerin tam teşekküllü hastaneden alınmış olan sağlık raporunun sunulması gerekiyor. Başvuru işlemleri e-devlet'ten ya da Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'na bağlı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakıflarından yapılabiliyor

Konu ile ilgili olarak ödemeler mahsus başvuru yapmak yeterli oluyor. Sonrasında ise her ayın 15’i ile 31’i arasında ödemeler hesaplara geçiyor. Aile Bakanlığı ödemeleri PTT üzerinden ya da IBAN NO aracılığıyla yapıyor.

SONRAKİ HABER