Sigaraya duyurusu yapılmıştı: Son dakika haber geldi! Sigara zammı ve satış yasağı açıklaması

Dün sosyal medyada sigara fiyatlarına 3-5 TL arasında zam yapılacağı gündem olmuştu. Sigara firmalarının sigara satışlarını zam sebebi ile durdurulduğu ya da azalttığı iddia edilmişti. Konuya ilişkin açıklama geldi.

Sigaraya duyurusu yapılmıştı: Son dakika haber geldi! Sigara zammı ve satış yasağı açıklaması

Gelen son habere göre JTI Türkiye’den sigara fiyatlarına zam iddialarına ilişkin açıklama yaptı. Genel Müdür Conrad Politt yapmış olduğu açıklamasında, “Bizim açımızdan fiyat artışı beklentisi ya da başka bir saikten kaynaklanan olağan dışı bir durum söz konusu değil" dedi.

O İDDİALARA AÇIKLIK GETİRİLDİ

Politt, yaptığı açıklamasında sigara ürünlerine zam geleceği beklentilerine ilişkin sigara firmalarının satışı durdurduğu ya da azalttığı iddialarına açıklık getirdi. Yapılan açıklamada, “Bizim açımızdan fiyat artışı beklentisi ya da başka bir saikten kaynaklanan olağan dışı bir durum söz konusu değildir. İfadesini kullandı.

“BİR AN ÖNCE SONA ERMESİNİ İSTİYORUZ”

Politt, sigara ürünlerine zam iddialarına ilişkin yazılı açıklama yaparak detayları şu şekilde aktardı:

"Bizim açımızdan fiyat artışı beklentisi ya da başka bir saikten kaynaklanan olağan dışı bir durum söz konusu değildir. Nereden kaynaklandığını anlamlandırmakta zorluk çektiğimiz bu spekülasyonun, piyasa paydaşlarının sağduyulu tavrıyla bir an önce sona ermesini bekliyoruz”

SONRAKİ HABER