Sigaraya 3 TL zam duyurusu: Sigara firmaları satışı durdurdu! Zamlı sigara fiyatları

Bu yıl en çok zamlanan kalemlerden biri sigara oldu. Gelen son habere sigara fiyatlarına önümüzdeki günlerde 3-5 TL arasında zam geleceği söylentisi hız kazandı. Konuya ilişkin açıklama Tekel Bayileri Yardımlaşma Platformu Başkanı Erol Dündar tarafından geldi. İşte yapılan açıklama:

Sigaraya 3 TL zam duyurusu: Sigara firmaları satışı durdurdu! Zamlı sigara fiyatları

Erol Dündar, yapmış olduğu açıklamasında neredeyse 10 gündür sigara şirketlerinin bakkal ve tekel bayilerine sigara satışının durduğunu iddia etti.

Sektör yetkililerinin aktardığı habere göre sigara ve tütün ürünlerine 3 TL’lik zam yapılacak. Erol Dündar, beklenen zam sebebi ile sigara şirketlerinin bakkal ve tekel bayilerine 10 gündür sigara satmadığını söyledi.

DERHAL SON VERMELERİ GEREKİYOR

Başkan Dündar, Cumhuriyet Gazetesi’ne yaptığı açıklamasında 14 Mayıs seçimlerinden önce bayilerde sigara satışının durduğunu belirtti. Sigara fiyatlarına 3 TL’lik zam gelmesinin beklendiğini ifade eden Dündar, “Firmalardan bu uygulamaya derhal son vermelerini talep ediyoruz. Şu anda hâlâ ne zaman sigara dağıtımının başlayacağını söylemiyorlar bize" dedi.

"BİZ STOKÇU DEĞİLİZ"

Dündar şöyle konuştu:

“Maliyetlerden dolayı 3 liralık bir zam gelecek. Ancak bu zam öncesi bize satışı durdurdular. Biz tüketicilerle karşı karşıya geliyoruz. Stokçu konumuna düşüyoruz. Firmalardan bu uygulamaya derhal son vermelerini talep ediyoruz. Şu anda hâlâ ne zaman sigara dağıtımının başlayacağını söylemiyorlar bize. Biz kamuya toplu şekilde şikâyetimizi bildirdik. Değerli tüketiciler bizler stokçu değiliz satacak ürün bulmakta sorun yaşıyoruz” dedi.

SONRAKİ HABER