Sigara tiryakilerine 24 Mayıs duyurusu yapıldı! Sigaraya paket başına rekor zam geliyor: Zam öncesi satışlar durdu

Yılbaşından bu yana sigaraya gelen art arda zamlara yenisi ekleneceği belirtilerek ekel Bayileri Yardımlaşma Platformu Başkanı Erol Dündar tarafından bir açıklama yapıldığı ifade edildi. Bu kapsamda sigara fiyatlarına 3 TL zam geleceğini bildirdi.

Son dakika sigara tiryakilerine 24 Mayıs duyurusu yapıldı! Sigaraya paket başına rekor zam geliyor

Son dönemdeki zam furyasından en çok etkilenen grup olan sigaraya yeni zam yolda olduğu belirtilerek Tekel Bayileri Yardımlaşma Platformu Başkanı Erol Dündar tarafından bir açıklama yaptı. Dündar açıklamalarında Maliyetlerden dolayı 3 liralık bir zam geleceğini belirtti ve bu zam öncesi kendilerine satışı durdurduklarını ifade etti.

SATIŞ DURDU 

Cumhuriyet’te yer alan habere göre, Sigara firmalarının 14 Mayıs seçimlerinden bir hafta önce bakkal ve tekel bayilere sigara satışını durdurduğu belirtildi. Tekel Bayileri Yardımlaşma Platformu Başkanı Erol Dündar çok önemli açıklamalarda bulundu. Dündar'ın açıklamaları ise şöyle oldu:

3 TL ZAM GELİYOR

"Maliyetlerden dolayı 3 liralık bir zam gelecek. Ancak bu zam öncesi bize satışı durdurdular. Biz tüketicilerle karşı karşıya geliyoruz. Stokçu konumuna düşüyoruz. Firmalardan bu uygulamaya derhal son vermelerini talep ediyoruz. Şu anda hâlâ ne zaman sigara dağıtımının başlayacağını söylemiyorlar bize. Biz kamuya toplu şekilde şikâyetimizi bildirdik. Degerli tüketiciler bizler stokçu değiliz satacak ürün bulmakta sorun yaşıyoruz"

 

SONRAKİ HABER