Sıfır ya da ikinci el aracı olanları kapsıyor: Sadece 18 gününüz kaldı! Hemen yapmanız lazım

Sıfır ya da ikinci el fark etmeksizin üzerine araç kaydı olan herkesi yakından ilgilendiren önemli bir hatırlatma yapıldı. Yapılandırmadan faydalanmak isteyenlerin sadece 18 gününün kaldığı ifade edilirken, detaylar aktarıldı.

Sıfır ya da ikinci el aracı olanları kapsıyor: Sadece 18 gününüz kaldı! Hemen yapmanız lazım

SON GÜNLER GELİYOR

Araç sahipleri için yapılandırma fırsatında artık son günlere girildi. Yapılandırmada 18 günün kalması ile Yİ-ÜFE tutarında yüzde oranında 90, idari para cezalarında ise yüzde 25 oranında indirim yapılacak.

Konuya ilişkin yer alan duyuruya göre 31 Aralık 2022 tarihinden önce olan MTV ve bu tarih öncesindeki trafik cezalarının 12 Mart 2023 tarihiyle birlikte kesinleşmesi ve vadesi gelmesi halinde ödenmemesi ya da ödenme sürelerinin gelmemesi için 31 Mayıs yapılandırma için son gün olduğu ifade edildi.

BÜYÜK FIRSATI SAKIN KAÇIRMAYIN

Yapılandırma ile birlikte bu tutarların tamamının ilk taksitte ödenmesi için verilen son tarih 3 Temmuz 2023. Ancak bu tarihinden resmi tatil olması ile birlikte 30 Haziran tarihine kadar yapılandırılan borçlarda katsayı uygulaması yapılmayacak.

Buna göre hesaplanan tutardan yüzde 90 indirim, idari para cezalarından yüzde 25 oranında indirim yapılacak.

İLK TAKSİDİ ÖDEYENLER DİKKAT

Yapılandırmada önemli detaylar da paylaşıldı. Buna göre borcun tamamını ilk taksit ödeme süresi içerisinde ödeyenler için herhangi bir katsayı hesaplanmayacak. Ayrıca Yİ-ÜFE tutarından yüzde 90 oranında indirim yapılacak.

SONRAKİ HABER