Seçim bitti, Erdoğan harekete geçti: Emekli ve memurlara müjde! Milyonlar bu tarihi bekliyordu

Türkiye, seçimleri artık geride bıraktı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan katılmış olduğu canlı yayında merak edilen soruları yanıtlayarak milyonlarca memur ve emekliye müjdeyi verdi. İşte detaylar..

Seçim bitti, Erdoğan harekete geçti: Emekli ve memurlara müjde! Milyonlar bu tarihi bekliyordu

Erdoğan, Kanal İstanbul Projesi ile ilgili yaptığı açıklamasında Kanal İstanbul'un her iki tarafında da binalar yapılacak ve nüfus güvenli alanlara taşınacak" açıklamasında bulundu. Bununla birlikte asgari ücret, emekli maaşı ve memur maaşı konularında önemli açıklamalarda bulunan cumhurbaşkanı tarihi için temmuz ayını işaret etti.

"GEREKEN TÜM TEDBİRLERİ ALACAĞIZ"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan geçtiğimiz günlerde katıldığı canlı yayında önemli açıklamalarda bulundu. Asgari ücret ve Emekli Sandığı’na tabi olan çalışanların (EYT) memur ve emekli maaşlarına ilişkin açıklama yapan Erdoğan şunları söyledi:

“En düşük emekli maaşını 7.500 TL'ye çıkardık ve daha fazla artış için çalışmalarımız sürüyor. Memurların en düşük maaşını Temmuz ayında 22 bin liraya yükseltme sözü verdik. EYT'lilerin tüm haklarını verdik ve ilk maaşlarını almaya başladılar. Asgari ücretle ilgili hesaplamalar Temmuz ayında yapılacak. Emekçilerimizi enflasyona karşı korumak için gerekli tedbirleri alacak ve gereken adımları atacağız"

MEMUR MAAŞLARI NETLEŞTİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yaptığı açıklamaya göre emekli maaşları için yapılan artış ve düzenlemeler devam ederken memur maaşlarının en az 22 bin TL olacağı belirtildi. Temmuz ayında yapılan son hesaplamalarla birlikte asgari ücret ve emekli maşalarının ne kadar olacağı resmen belli olmuş olacak.

SONRAKİ HABER