Şanslı bina sahibi misiniz hemen kontrol edin! Telekom, Turkcell, Vodafone 150 bin TL ödeme yapacak

Türkiye'de milyonlarca ev sahibi için özel duyuru yapıldı. Buna göre ise vatandaşlara ek gelir kapısı sağlayacak olan projeye yoğun ilgi var. Şanslı bina sahibi misiniz hemen kontrol edin! Telekom, Turkcell, Vodafone 150 bin TL ödeme yapacak

Şanslı bina sahibi misiniz hemen kontrol edin! Telekom, Turkcell, Vodafone 150 bin TL ödeme yapacak

Şanslı bina sahibi misiniz hemen kontrol edin! Telekom, Turkcell, Vodafone 150 bin TL ödeme yapacak - Türkiye'de milyonlarca ev sahibi için özel duyuru yapıldı. Buna göre ise vatandaşlara ek gelir kapısı sağlayacak olan projeye yoğun ilgi var. Geçmiş dönemden bu yana Türkiye'de 80 bin baz ağı noktası bulunuyor. Baz istasyonları operatör hatlarının çekim güçlerini daha da arttıran ve birçok alanda telefonların çekmesini sağlayan en önemli projelerden birisi olarak dikkat çekiyor.

4,5 G sisteminin dünya genelinde daha da yaygınlaşması ile birlikte operatör şirketleri baz istasyonu çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Bu süreçte ise bina sahipleri baz istasyonu için başvuruda bulunarak mobil operatör şirketlerinden sistemlerinin binalarına kurulması karşılığında yıllık ciddi rakamlar alabiliyor. Şirketler bu süreçte kurdukları baz istasyonları ile birlikte çekim güçlerini arttırırken şanslı bina sahipleri ise 150 bin TL'ye varan ödemelere kavuşabilmektedir. İşte detaylar ve daha fazlası kamugundemi.com adresinde yer alıyor.

BAZ İSTASYONU İLE YILLIK 150 BİN TL'YE KADAR GELİR

Halk arasında "verici" olarak bilinen bu istasyon kurulumları için mobil operatör şirketleri ile iletişime geçmeniz gerekmekte. Bu işlemlerin ardından üç operatör şirketi ile de anlaşma imzalayarak bulunduğunuz bölgeye göre yıllık ya da 5 yıllık anlaşmalar gerçekleştirilmektedir.

BAZ İSTASYONLARI NERELERE KURULUR?

Şanslı bina sahibi misiniz hemen kontrol edin! Telekom, Turkcell, Vodafone 150 bin TL ödeme yapacak

BTK tarafında yer alan bilgilere göre: Mobil haberleşme sistemleri, birçok baz istasyonundan meydana gelen hücresel bir yapı şeklinde oluşturulmaktadır. Baz istasyonları, “Elektronik Haberleşme Cihazlarından Kaynaklanan Elektromanyetik Alan Şiddetinin Uluslararası Standartlara Göre Maruziyet Limit Değerlerinin Belirlenmesi, Kontrolü ve Denetimi Hakkında Yönetmelik” (Yönetmelik) hükümlerine uyulması kaydıyla kapsama ve kapasite artışı sağlanması gereken yerlerde kurulabilmektedir.

Baz istasyonları; alıcı, verici ve güç ünitelerinden oluşan kabin ile sinyalleri yaymak için kule, direk, çatı, bina yüzeyleri vb. yerlere kurulan anten ünitelerinden meydana gelen ve mobil cihazlar ile haberleşmeyi sağlayan sistemlerdir. 

Baz istasyonları, mobil cihazlarla iletişim sağlamak amacıyla kurulmakta olup, baz istasyonlarının kapsama alanında olmayan yerlerde mobil iletişim kurmak mümkün değildir.

BAZ İSTASYONU BAŞVURU

Baz istasyonu kurdurtmak için vatandaşlar telefon operatörlerini arayarak bu konu hakkında bilgi vermesi gerekmektedir. İstasyonu kurdurmak istediğiniz alanda telefonunuzun az çekiyor olması ya da hiç çekmiyor olması önemli etkenler arasında yer almaktadır. Operatör şirketleri bu tarz durumlarda gerekli incelemeleri yaptırmak üzere saha elemanlarını göndererek test işlemlerini yapmaktadır.

Bu doğrultuda baz istasyonu için sizinle iletişim kurularak gerekli tüm geri kalan işlemleri tamamlayabilirsiniz.

SONRAKİ HABER