Resmen devrim yapıldı! Bisiklet kullananlara 85 bin lira para veriliyor: Bisiklet kullanmaya teşvik kararı alındı

2024 yılına kadar ülke nüfusunun yüzde 9'unun günlük ulaşım için bisiklet kullanmasını teşvik etmek amaçlandığı bildirildi. Bu noktada bisiklet kullananlara 4 bin euro yani yaklaşık 85 bin lira para verileceği bildirildi.

Resmen devrim yapıldı! Bisiklet kullananlara 85 bin lira para veriliyor

Elektrikli bisiklet almayı teşvik etmek amacıyla o ülke hükümeti tarafından düğmeye basıldı ve flaş bir karar alındı. 2024 yılına kadar ülke nüfusunun yüzde 9'unun günlük ulaşım için bisiklet kullanmasını teşvik etmek amaçlandığı bildirildi. Bu noktada bisiklet kullananlara 4 bin euro yani yaklaşık 85 bin lira para verileceği bildirildi.

80 BİN KİLOMETREYE ÇIAKRILACAK 

Fransız hükümeti, bisiklet kullanımını teşvik etmek için 2027 yılına kadar 2 milyar euroluk yatırım planlandığı belirtilerek araç kullanımının da azaltılması amaçlanan yatırım sayesinde, hali hazırda 50 bin kilometre olan bisiklet yolunun 80 bin kilometreye çıkarılmasının hedeflendiği de aktarıldı.

Geçtiğimiz günlerde The Times'da yer alan habere göre de Fransız hükümeti elektrikli bisiklet kullanımını artırmak amacıyla özellikle düşük gelirli Fransızlara teşvik ödemesi yapmaya başladığı belirtilerek Fransa hükümeti elektrikli bisiklet almak isteyenlere 4 bin euro'ya kadar hibe vereceği bildirildi.

BİSİKLET KULLANIMI TEŞVİK EDİLECEK 

Hükümetin hedefi, 2024 yılına kadar ülke nüfusunun yüzde 9'unun günlük ulaşım için bisiklet kullanmasını teşvik etmek olduğu belirtilerek Paris'in tamamen bisiklete binilebilir bir hale getirmek için 250 milyon Euro yatırım yapılacağı bildirildi.

Fransa, bisiklet kullanımı konusunda diğer Almanya, Hollanda ve Danimarka gibi ülkelerin gerisinde kalıyor. Avrupa Bisiklet Sanayii Konfederasyonu (Conebi) verilerine göre ise Avrupa'da elektrikli bisiklet satışları 2020'de bir önceki yıla göre yüzde 34 arttı.

SONRAKİ HABER