Parası olan hemen altın alsın: Fiyatlar o tarihte fırlayacak! İslam Memiş sert uyardı

Altın fiyatları ile ilgili gelişmeler vatandaşlar ve yatırımcılar tarafından tüm hızıyla takip edilmeye devam ediliyor. Aktarılan son habere göre Merkez Bankası faiz artırım sinyalinden sonra altın fiyatlarının ne olacağını merak ediyordu. Açıklama altında uzman isim İslam Memiş tarafından geldi.

Parası olan hemen altın alsın: Fiyatlar o tarihte fırlayacak! İslam Memiş sert uyardı

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı olan İslam Memiş, altın fiyatları için son çağrısını yaptı. Memiş, üstüne basa basa altın fiyatları konusunda uyarırken, parası olanların fiyatlar yükselmeden önce altın alabileceklerini belirtti.

SON 2 HAFTA KALDI

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, bombayı patlattı. Altın fiyatlarında yaşanan dalgalanmaya değinen Memiş, özellikle çeyrek altındaki düşüşlerin geçici olduğunu ifade ederek o tarih için herkesi uyardı. Altın almak için sadece son 2 haftanız kaldı. O tarihten önce aldınız aldınız.. Yoksa altın fiyatları uçuşa geçecek!

Parası olan hemen altın alsın: Fiyatlar o tarihte fırlayacak! İslam Memiş sert uyardı

GRAM ALTIN VE DOLARDA SERT YÜKSELİŞLER BEKLENİYOR

Gram altın ve dolarda sert yükselişlerin beklendiğini ifade eden Memiş, borsada da değer kaybı olduğunu belirterek, “Borsada sert düşüşler var. Alım için bekleyelim mi? Düşüşler devam eder mi? Dolardaki yükselişler devam eder mi? Altın fiyatları geriliyor, baskı altında. Altın ve gümüş yatırımcısı ne yapmalı? Borsa İstanbul 100 endeksi 8013 puandan günü tamamladı. Değer kaybı var. Alım seviyeleri daha gelmedi. Borsaya gireceğiz ve en az 6 ay bekleyerek getiriyi cebimize koyacağız ama zaman var. 7 milyondan fazla borsa yatırımcısı var” diyerek daha önce yaptığı uyarıları hatırlattı. Dediklerinin çıktığını ifade eden Memiş, “Son bir aydır dikkat edin uyarılarım vardı. Bunlar kar satışları ile bizi haklı çıkardı. 7950 gelsin, borsada 3 hisse senedi alacağız ve onu 15 bin puana kadar 2024 yılında yükseltecek ve getiriyi cebimize koyacağız. Biz seçici olduğumuz için kenarda beklemeye devam ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Yatırımcıları bir kere daha uyaran uzman isim, altın fiyatlarının özellikle Merkez Bankası faiz kararını açıklamasından sonra hızlı bir şekilde artabileceğini belirtti. Bu sebeple altın almayı düşünenler faiz kararı öncesinde harekete geçebilir.

Haberimiz uzman isimlerin açıklamaları ile derlenmiştir. Kesinlikle YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.

SONRAKİ HABER