Otomobil sahiplerine duyuru yapıldı! Kesinlikle ödemeniz gerekiyor: Ödemeyenler aracını kullanamayacak

Milyonlarca otomobil sahibi için çok önemli bir duyuru yapıldı ve mutlaka ödenmesi gerektiği ifade edildi. Bu doğrultuda araç sahiplerinin ödemedikleri durumda araçlarını kullanamayacakları ve muayene yaptıramayacakları ifade edildi.

Otomobil sahiplerine duyuru yapıldı! Kesinlikle ödemeniz gerekiyor

Motorlu Taşıt Vergisi MTV ile ilgili otomobil sahiplerine çok önemli bir açıklama yapılarak çeşitli uyarılar da yapıldı. Bu noktada MTV ödemeleri için son birkaç gün kaldığı belirtilerek mutlaka ödenmesi gerektiği ifade edildi. MTV Ocak ayı taksitini ödemeyenlerin ise trafiğe çıkamayacağı bildirildi. Bu ödemelerin ise banka hesapları üzerinden de yapılabileceği belirtilerek ilk taksit ödemelerinde 4 taksit de yapılabileceği bildirildi.

TAKSİTLE ÖDEME İMKANI 

Bankalar mobil uygulamaları ya da Gib.gov.tr üzerinden yapılan MTV borç ödeme seçeneklerinde taksit sayıları farklılaşabildiği belirtilerek bazı bankaların bu ödemeler için 2 taksit yaptığı bazı bankaların ise 4 taksite kadar ödeme imkanı sağladığı paylaşılıyor. 

KREDİ KARTIYLA ÖDEME 

Çalışılan bankanın mobil uygulaması, internet bankacılığı yada Gib.gov.tr üzerinden kolayca MTV ödeme için işlem yapılabildiği belirtilerek bankaya ya da Vergi dairesine giderek uzun kuyruklar ve iş yükü oluşturmak yerine kredi kartıyla MTV ödemelerinin gerçekleştirilebildiği ifade edildi.

HESAP KESİM İLE ÖTELEME

MTV ödemesi kredi kartının hesap kesim tarihi sonrası yapıldığı takdirde ödeme bir ay daha ötelendiği bilindiği gibiörnek verilecek olunursa hesap kesim tarihi 17/01/2023 olan kredi kartı sahibi 18/01/2023 tarihinde yaptığı ödeme ile süresi 1 ay daha uzamış olduğu ifade edildi.

Bankaların kampanya tarihleri dışında yapılan ödemeler cezaya giriyor ve taksit imkanından yararlanılamıyor. Bu noktada belirtilen tarihler arasında ödeme yapılması önemlidir.

SONRAKİ HABER