Öğretmenler, dikkat! Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeledi: Ek ders ücretlerine yüzde 25 zam geliyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2023-2024 eğitim-öğretim yılı açılış töreninde önemli bir açıklama yaptı. Erdoğan, "Ücretli öğretmenlik yapan öğretmenlerimiz için saatlik ek ders ücretlerinde yüzde 25 oranında artışa gidiyoruz."diyerek öğretmenlere müjdeyi duyurdu. İşte ayrıntılar...

Öğretmenler, dikkat! Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeledi
Öğretmenlerin ek ders ücretlerinde yüzde 25 artış yapılacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı Açılış Töreni'nde önemli açıklamalarda bulundu. Törende Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, İstanbul Valisi Davut Gül, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar da hazır bulundu. Tören, saygı duruşu ve istiklal marşıyla başladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2023-2024 eğitim öğretim yılının öğrencilere, öğretmenlere ve tüm eğitim camiasına hayırlı olmasını diledi. Özellikle yaz tatilinin ardından okula başlayan öğrencilere başarılar dileyen Erdoğan, öğretmenlere ve eğitim çalışanlarına teşekkür etti. 

EK DERS ÜCRETLERİNDE YÜZDE 25 ARTIŞ YAPILACAK

Erdoğan, eğitimdeki gelişmeleri anlatırken, özellikle eğitim altyapısının güçlendirilmesine vurgu yaptı. Öğrenci başına düşen derslik sayısının arttığını ve öğretmen sayısının artırıldığını belirten Erdoğan, öğretmenlere ek ders ücretlerinde yüzde 25 artış yapılacağını müjdeledi.

Cumhurbaşkanı, Türkiye'nin 100. kuruluş yıl dönümünü kutlayarak, Türkiye'nin geleceğine güçlü bir şekilde ilerleyeceğine inandığını ifade etti. Türkiye'nin demokratikleşme ve anayasa konusundaki çabalarını da vurguladı ve tüm paydaşları bu sürece katkı vermeye davet etti.

Erdoğan konuşmasında, eğitimdeki sorunların çözümüne odaklandıklarını ve geleceğin liderlerini yetiştirmek için çaba harcadıklarını belirtti. Teknoloji ve sosyal medyanın gençler üzerindeki etkisine değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, dilin doğru kullanımının teşvik edilmesi gerektiğinin altını çizdi.

Sapkın akımlarla mücadele edeceklerini ve aile müessesesini koruyacaklarını vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, gençlerden okumaya, düşünmeye, uygulamaya ve sonuçlandırmaya odaklanmalarını talep ettiğini vurguladı.

SONRAKİ HABER