Öğrencilere 1.611 lira yardım para veriliyor! Milyonlarca öğrenci yararlanabilir: Başvuru yapmak yeterli

İlkokul ortaokul lise ve üniversite öğrencilerine sevindiren haber verildi. Bu kapsamda başvuru yapan öğrencilere 1.611 lira yardım verilebileceği ifade edildi.

Öğrencilere 1.611 lira yardım para veriliyor! Milyonlarca öğrenci yararlanabilir

Devlet tarafından destek ödemelerinin gerçekleştirildiği belirtilerek bu desteklerden birinin de SED ödemeleri olduğu aktarıldı. Başvuru yapıp, başvurusu onaylanan hak sahiplerine 1611 TL para yatırılacağı belirtilerek bu ödemelerden yararlanmak için e-Devlet üzerinden başvuru yapılması gerektiği aktarıldı.

1.611 TL VERİLECEK

Yüzlerce kişi karşılıksız ödeme imkanına sahip olunduğu belirtilerek Sosyal ve Ekonomik Destek (SED) kapsamında öğrencilerin eğitim giderlerinin karşılanması için 1.611 TL nakit yardım sağlandığı ödemelerin PTT aracılığı ile yapıldığı ifade edildi.

BAŞVURU AYRINTILARI

Öğrenci destek başvurusunda bulunmak isteyenler detayları merak ederken bu destek için e-Devlet üzerinden başvuru yapılması gerektiği bildirildi. https://www.turkiye.gov.tr/sosyal-guvenlik-egitim-ogretim-yardimi-talebi linkini tıklayarak e-Devlet üzerinden başvuru yapılabileceği belirtildi ve e-Devlete girip T.C. Kimlik numarası ve şifre ile giriş yaptıktan sonra Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na yönlendirecek sayfaya erişim yapılması gerektiği vurgulandı.

Daha sonra ‘sosyal ve ekonomik destek hizmeti ön başvurusu‘ kısmına tıklanması gerektiği belirtilerek sağ üstte yer alan ‘yeni başvuru‘ kısmında çıkan form doldurup onaylandıktan sonra başvurunun tamamlandığı bildirildi.

SONRAKİ HABER