O şehirlerde yaşayanlara dev müjde verildi! Fiyatlar yarı yarıya düştü: Artık 5 TL'ye satılacak

Fiyatlar hakkında çok önemli bir karar alındı. Belediyeler tarafından alınan kararlara göre fiyatların yarı yarıya indirildiği bildirildi.

O şehirlerde yaşayanlara dev müjde verildi! Fiyatlar yarı yarıya düştü: Artık 5 TL'ye satılacak

Tüm İslam aleminin heyecanla beklediği on bir ayın sultanı ramazan geldi ve Ramazan ayının gelmesi ile beraber pide fiyatları da araştırılmaya başlandı. Türkiye genelinde pek çok ürüne zam geldi. Bu zamdan Ramazan pidesi de nasibini aldı. Geçtiğimiz günlerde yapılan açıklamada ise Ramazan pidesi fiyatlarının 10 lira olacağı ifade edildi.

YARI YARIYA İNDİRİLDİ

Ancak hem İstanbul büyükşehir Belediyesi hem de Ankara Büyükşehir Belediyesi önemli bir karar aldı ve duyurdu. Yapılan açıklamalara göre İstanbul ve Ankara’da 300 gramlık ramazan pidesinin 5 TL'den satılacağı ifade edildi. Konu ile ilgili olarak Belediyeler tarafından yapılan açıklamalarda ise şu ifadeler kullanıldı:

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

"Ankara Büyükşehir Belediyesi olarak Ramazan’da vatandaşlarımız için uygun fiyatlı pide üretimine başlıyoruz. Başkent Market şubelerimizden alabileceğiniz 300 gram pide fiyatını 5 TL olarak belirledik"

İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

"Vatandaşlarımız #Ramazan’da 300 gramlık pideyi 5 TL’den Halk Ekmek büfelerinden satın alabilecekler. İstanbullulara lezzetli ve ucuz ekmeği sunmaya devam edeceğiz"

SONRAKİ HABER