O şehirde yaşayanlara bir kötü haber daha verildi! Büyük bir zam daha yapıldı: Yarın yeni fiyatlar geçerli olacak

Son dakika haberine göre Ankara’da yarından itibaren simit fiyatının 7 TL’den satılacağı belirtilerek daha önceden simit fiyatlarının 5 TL olduğu aktarıldı.

O şehirde yaşayanlara bir kötü haber daha verildi! Büyük bir zam daha yapıldı

Asgari ücrete yüzde 65 civarında zam gelmesinden sonra A’dan Z’ye kadar pek çok kaleme zamlar yağmur gibi yağmaya devam ettiği belirtilerek son dakika haberi kapsamında Ankara’da yarından itibaren simit fiyatının 7 TL’den satılacağı ifade edildi. Konu hakkında Ankara Simitçiler Odası Başkanı Savaş Delibaş tarafından zam hakkında bir de açıklama yapıldı. 

EKİM AYINDA 5 TL OLMUŞTU 

Savaş Delibaş, yaptığı açıklamasında yarından itibaren Ankara’da simidin 7 TL’den satılacağını ifade ederek zammın gerekçesini de aktardı. Konu ile ilgili olarak maliyet gerekçe gösterilerek son bir yıl içerisinde zamlar yapılmaya başlandı ve bu zamdan en çok etkilenen simit oldu. Son olarak ekim ayında zamlanan simit 5 TL’ye çıkarılmıştı. Başkan Delibaş yaptığı açıklamalarında ham maddeye yüzde 200 civarında zam geldiğini söyleyerek ocak ayında simidin fiyatının artacağını vurguladı. 

YİNE ZAM YAPILDI

Delibaş, açıklamasında Ankara’da yarından itibaren simidin fiyatının 7 TL’den satılacağını belirtti ve şöyle devam etti:

"Pazartesi günü Ankara’da 100 gramlık simit 7 TL. Sadece Ankara’da değil Türkiye’de doğal gazın yüzde 164 zam alması, elektriğin yüzde 200 zam alması, un fiyatlarının tekrardan yüzde 20, yüzde 30 zam yemesi, susam fiyatının hareketlenmesi, kiraların artış göstermesi ve asgari ücretin yüzde 65 zam almasından dolayı Ankara simidi 7 lira olmuştur"

SONRAKİ HABER