O kişilere de 5 bin lira ikramiye verilecek mi! Seslerini duyurmaya çalışıyorlar: Harekete geçildi

Emeklilere 5 bin lira ikramiye ödemesi yapıldı. Bunun ardından o kişilere de 5 bin lira ikramiye ödemesi gündeme geldi.

O kişilere de 5 bin lira ikramiye verilecek mi! Seslerini duyurmaya çalışıyorlar: Harekete geçildi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, çalışmayan emeklilere tek seferlik 5 bin TL ödeme yapılması kararının ardından, emekli çiftçilere bu ödemenin yapılmaması büyük tepkilere neden oldu. Yoğun şikayetlerin gelmesi üzerine Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan'ın, emekli çiftçilere ödeme yapılabilmesi için harekete geçtiği belirtildi.

RAHATSIZLIK YARATMIŞTI 

Çalışmayan emeklilere yönelik yapılan 5 bin TL'lik ödemeden, üretim faaliyetleri nedeniyle Çiftçi Kayıt Sistemi'nde (ÇKS) kayıtları bulunan ancak günümüzde herhangi bir üretim faaliyeti olmayan yaklaşık 1.5 milyon çiftçinin yararlanamaması büyük bir rahatsızlık yaratmıştı. Çiftçilerin sıkıntılarını iletmek için AK Parti yönetimine ve milletvekillerine yoğun şekilde başvuruda bulunduğu bildirildi. Bu durumu gidermek amacıyla Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan'ın bir düzenleme yapma talimatı aldığı ifade edildi.

KONU GENEL KURULA SUNULABİLİR

AK Parti kaynakları, emekli çiftçilerin ikramiye alabilmeleri için mevcut düzenlemede değişiklik yapılması gerektiğini belirtti. Bu konuda bir torba teklifin TBMM Genel Kurulu'na sunulabileceği ve bütçe görüşmelerinden önce ele alınabileceği ifade ediliyor.

SONRAKİ HABER