O illerde TOKİ çekilişi yapılacak! Tarih verildi, 4 ve 8 Şubat TOKİ çekilişi var

Kura çekimi yapılacak olan iller belli oldu. 4-8 Şubat tarihleri arasında TOKİ kura çekimi yapacak. TOKİ’ye çekiliş için başvuru yapan vatandaşlar merakla bekliyor. Ev sahibi olmak isteyen vatandaşlar kura çekimi başlayacak. 

O illerde TOKİ çekilişi yapılacak! Tarih verildi, 4 ve 8 Şubat TOKİ çekilişi var

Ev sahibi olmak için uğraşan çok sayıda vatandaş İlk Evim İlk İş Yerim projesi kapsamında başvurularını yapmıştır. Merak ile küre çekimi bekleyen vatandaşlar için sevindiren haber geldi. Başvuruların yapılmasının ardından Kura çekimlerinin ne zaman yapılacağı merak konusu olmuştu. Kura çekimlerinin ne zaman başlayacağı ve sonuçlara nasıl ulaşılacağı tüm vatandaşlar tarafından mera edilen konu olmaktadır. İlk Evim İlk İşim projesi kapsamında gerçekleşecek kuralar için hangi illerde ne zaman olacağı hususu netlik kazandı. Merakla gözler kura çekimi yapılacak olan tarihe çevrildi. 

TOKİ çekilişi ne zaman yapılacak?

TOKİ’ye başvuruda bulunan birçok vatandaş kura çekimlerinin ne zaman olacağı hususunda merak etmektedir. Güncel kura takvimi tüm vatandaşlar için merak konusu olmuştur. İlk Evim İlk İşim projesi için kura çekimleri tarihi belli oldu. 

  • 4 Şubat tarihinde Uşak’ta 1050 konut 
  • 5-6 Şubat tarihleri arasında Kütahya 2280 konut 
  • 7-8 Şubat tarihleri arasında Afyonkarahisar 3 bin 125 konut

için çekiliş yapılacağı açıklanmıştır. 4-8 Şubat tarihleri arasında İstanbul yer almamaktadır. Pek çok vatandaş İstanbul TOKİ için kura çekimlerinin ne zaman yapılacağını merak etmektedir. İstanbul için kura çekiminin yapılacağı tarih konusunda henüz bir karar verilmemektedir. 

TOKİ kura sonucu

İlk Evim İlk İşim kampanyası ışığında kura çekimleri ne zaman yapılacağı tüm vatandaşlar tarafından merak konusu olmuştur. Bazı illerin kura çekim tarihlerinin açıklanmasının ardından sonuçlara nasıl ulaşılacağı merak konusu oldu. Kura çekimlerinin tamamlanmasının hemen ardından sonuçlar tüm vatandaşlara paylaşılacağı yönünde açıklama yapıldı. TOKİ’nin resmi internet sitesi üzerinden tüm sonuçlara vatandaşlar ulaşabilecek. 

TOKİ kura çekimlerini canlı yayın aracılığı ile yapacağını duyurdu. Kura sonuçlarını canlı olarak takip etmek isteyen tüm vatandaşlar TOKİ’nin resmi sayfasına giriş yaparak canlı olarak takip edebilecek. 

SONRAKİ HABER