MOEX Rusya Endeksi Sabahki Kazanımlarını Koruyamadı

MOEX Rusya endeksi Pazartesi günü bilişim, kamu hizmetleri ve kimya sektörlerinin baskısıyla sabahki kazanımlarını koruyamadı. Yatırımcılar BM Genel Kurulu’nu ve Fed’in faiz kararını bekliyor.

MOEX Rusya Endeksi Sabahki Kazanımlarını Koruyamadı

MOEX Rusya endeksi Pazartesi günü 3.135’e geriledi ve bilişim, kamu hizmetleri ve kimya sektörlerinin baskısıyla sabahki kazanımlarını koruyamadı. Bu arada yatırımcılar BM Genel Kurulu’nu ve Fed’in Çarşamba günkü faiz kararını bekliyordu.

Bilişim, Kamu Hizmetleri ve Kimya Sektörleri Baskı Yaptı

Tek hisse senetleri arasında en çok kaybedenler FixPrice Group (-%2,4), Rosseti (-%2,3) ve Yandex (-%2) oldu. Ayrıca Alrosa, düşük elmas talebi ve AB yaptırımları korkusu nedeniyle düşmeye devam etti (-%1,4).

Öte yandan Tatneft hisse paylaşımını onayladıktan sonra %1,8 oranında değer kazanırken, VK şirketi Britanya Virjin Adaları’ndan Rusya Federasyonu’na yeniden yerleşim nedeniyle geçici bir duraklama öncesinde son işlem gününde %1,2 oranında değer kazandı.

MOEX Rusya Endeksi Tahminleri

Trading Economics’in küresel makro modelleri ve analistlerin beklentilerine göre MOEX Rusya Endeksi’nin bu çeyreğin sonunda 3040,62 puandan işlem görmesi bekleniyor. İleriye baktığımızda 12 ay içinde 2728,20 seviyesinde işlem göreceğini tahmin ediyoruz.

SONRAKİ HABER