Milyonlarca emekliye son dakika haberi! Kötü haber böyle duyuruldu: Zam yapılmayacak

Emekliler için son dakika haberi paylaşıldı. Bu doğrultuda emeklilere zam yapılmayacağı haberleri paylaşılarak kötü haber aktarıldı.

Milyonlarca emekliye son dakika haberi! Kötü haber böyle duyuruldu: Zam yapılmayacak

Ülkemizde yaklaşık 13,5 milyon emekli bulunduğu belirtilerek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptığı açıklamasında en düşük emekli maaşının 7.500 TL’ye çıkarıldığını ifade etmişti. Yapılan hesaplama kapsamında zamdan sadece 4 milyon emeklilerin yararlanabileceği ifade edildi. 9 milyon emekliye ise hiç zam yapılmayacağı ve bu emeklilerin Temmuz ayında zam alacağı ifade edildi.

4 MİLYON KİŞİYİ İLGİLENDİRİYOR 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptığı açıklamalarında "En düşük emekli aylığını 7 bin 500 liraya çıkarıyoruz" ifadelerini kullandı. TBMM’den yapılan önceki bilgilendirme baz alınarak en az 4 milyon kişiyi etkileyebileceği belirtildi.

YAPILAN AÇIKLAMA 

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş da bu konu hakkında açıklama yaparak şöyle dedi:

"En düşük emekli aylığının 5 bin 500 TL olması, 2 milyon 721 bin 270 kişiyi etkileyecek. Eğer 4 bin 500 lira olsaydı 1 milyon 192 bin 186 kişi, 5 bin lira olsaydı 1 milyon 917 bin 254 kişi yararlanacaktı. 6 bin lira olursa 1 milyon kişi eklenecek"

9 MİLYON EMEKLİYE ZAM YAPILMAYACAK

Seçim zammı olan 2 bin TL’den sadece 4 milyon emekli yararlanabileceği belirtilerek 9 milyon emekliye ise hiç zam yapılmayacağı vurgulandı. Bu durumda emekliler arasında rahatsızlığa neden olmuş oldu.

En düşük emekli maaşı 7 bin 500 lira oldu ve diğer emeklilerin Temmuz ayında zam alacağı bildirildi. 

SONRAKİ HABER