Merakla beklenen ABD enflasyon verileri açıklandı!!!

Beklenti raporuna göre ülke enflasyonunun aylık % 0,1 yıllık ise %3,3 olması yönünde tahminler yapılırken, ABD tarafından açıklanan enflasyon verileri göre, aylık bazda herhangi bir değişiklik yaşanmazken, yıllık bazda % 3,2’ye gerilemiş olması dikkatleri çekti. Detaylar işte sizlerle...

Merakla beklenen ABD enflasyon verileri açıklandı!!!

Beklentilerin altında kalan, ABD enflasyon verileri gündeme bomba gibi düşerek, Ons altını etkilendi. Ons altın açıklanan veriler öncesinde, 1946 dolar seviyesinde seyrederken, açıklanan veriler sonrasında 1956 seviyesine çıktı. ABD enflasyon verileri ile ilgili ayrıntılar haberimizin devamında sizlerle birlikte...

Yıllık bazda 3,2 artış yaşandı!

ABD enflasyon verileri açıklandı. Küresel piyasalar tarafından tedirginlikle ve heyecanla beklenen ABD enflasyon verileri açıklanarak kamuoyuna duyuruldu. ABD enflasyon verileri ile ilgili önemli veriler ise şu şekilde yer alıyor;

Eylül ayında yıllık artış %3,7 seviyesinde gerçekleşirken, piyasa beklenti raporlarına göre ekim ayı yönelik yıllık artış oranı %3,3 seviyesinde oldu.

ABD çalışma bakanlığı tarafından açıklanan verilerden elde edilen bilgilere göre ülkede enflasyon Ekim ayında aylık bazda herhangi bir değişiklik yaşanmazken, yıllık bazda % 3,2’ye geriledi.

Fed faiz kararında oldukça sık bahsettiği çekirdek TÜFE ise aylık bazda %0,2 yıllık bazda ise %4 artış yaşanması enflasyon verilerinin tüm kalemlerde tahminlerinin altında gerçekleşmesi ne neden oldu.

ABD enflasyon verileri Ons altını etkiledi!

New York FED’in Ekim ayına ait tüketici beklenti anketine göre tüketicilerin kısa vadeli enflasyon beklentisinin düştüğü kaydedilirken, Yaklaşık olarak 1.300 hane halkının katılımıyla gerçekleşen anket sonuçlarına göre, gelecek 12 ayı kapsayan kısa vadeli medyan enflasyon beklentisi ise Ekim ayında 0,1 puan azalışla %3,6’ya indiği kaydedildi.

Gelecek 3 yıllık süreci çerçevesinde, medyan enflasyon beklentisi değişim göstermeyerek %3’te kalırken, 5 yıllık süreci kapsayan medyan enflasyon beklentisi ise 0,1 puan azalışla %2,7 seviyesine düştü.

Beklentilerin altında kalan, ABD enflasyon verileri gündeme bomba gibi düşerek, Ons altını etkisi altına kalırken, Ons altın açıklanan veriler öncesinde, 1946 dolar seviyesinde seyrederken, açıklanan veriler sonrasında 1956 seviyesine çıktı.

SONRAKİ HABER