Maaşlara ek ödeme kararı verildi! O çalışanlar 6 bin lira fazla maaş alacak: Mutlu eden haber geldi

Meclis'te görüşülecek karar kapsmaında çalışanlara 3 aylık fazla mesai parsı ödenecek ve bu ödeme tutarı 6 bin lira olacak.

Maaşlara ek ödeme kararı verildi! O çalışanlar 6 bin lira fazla maaş alacak

O çalışanların çok mutlu olacağı bir açıklama yapıldı ve ek ödeme yapılacağı ifade edildi. Emeklilikte Yaşa Takılan vatandaşlar için işlemlerin hızlandırılması talep edildi ve SGK personelleri ile ilgili yeni bir karar verildiği ifade edildi. Meclis'te görüşülecek olan karara göre SGK çalışanlarına 3 aylık fazla mesai parası ödenecek.

3 AYLIK FAZLA MESAİ PARASI VERİLİYOR

EYT’nin yasalaşmasından sonra 2,2 milyon vatandaş emeklilik hakkı kazandığı belirtilerek işlemlerin ızla devam etmesi için SGK çalışanları fazladan mesai yapmaya başladığı ifade edildi. Bundan kaynaklı olarak SGK çalışanlarına 3 aylık fazla mesai parası verileceği bildirildi.

Emekli olmak isteyen vatandaşlar e-Devlet üzerinden ya da sosyal güvenlik merkezleri üzerinden başvurularını yapabileceği belirtildi ve sigorta başlangıç tarihi 8 Eylül 1999 ve öncesi olanlar EYT üzerinden emeklilik hakkı kazanabileceği vurgulandı.

6 BİN LİRA EK ÖDEME 

SGK da işlerin hızlandırılması adına SGK çalışanlarına 3 ay boyunca fazla mesai ödemesi yapacağı aktarıldı ve verilecek olan fazla mesai ile saatlik 27 TL alan SGK çalışanlarının ücreti yüzde 88 artarak 51 TL’ye çıkacağı yani 6 bin lira fazla mesai ödemesi yapılacğaı ifade edildi.

SONRAKİ HABER