Maaşlara 5 bin lira seyyanen zam, yüzde 45 enflasyon zammı ve bayram ikramiyesi zammı! Az önce açıklandı: Nefesler tutuldu

Memur maaşlarına zam müjdeleri peş peşe geleceği belirtilerek en az 5.000 TL intibak zammı + %45 enflasyon zammı ve bayram ikramiyesi zammı olacağı ifade edildi.

Maaşlara 5 bin lira seyyanen zam, yüzde 45 enflasyon zammı  ve bayram ikramiyesi zammı

Memur maaşlarına zam son dakika gelişmeleri milyonlarca kamu çalışanının son dönemlerde en çok konuştuğu konular arasında yer aldığı belirtilerek en düşük memur maaşına yapılan zam sonrasında üst kademedeki memurların maaşına gelecek olan zam ve ikramiye beklentilerinin de arttığı ifade edildi. Bu kapsamda 5 bin lira seyyanen zam, yüzde 45 enflasyon zammı ve bayram ikramiyesi zammı olacağı ifade edildi.

ZAMLI MAAŞLAR ÖĞRENİLMEK İSTENİYOR 

Seçim öncesi zam haberleri yine en çok konuşulan konular arasında yer aldığı belirtilerek 28 Mayıs'ta yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçimlerine sadece 3 gün kalırken milyonlarca kamu çalışanı da bir an önce zamlı maaşlarını öğrenmek için araştırmalara başladı.

En düşük memur maaşı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 22 bin TL olarak duyuruldu ve bu ücretİn brüt değil, net maaş olduğu ifade edildi. Normal şartlarda memur maaşlarına zam 6 aylık enflasyon verileri ve refah Payı ile birlikte belli olduğu biliniyor ve şimdiye kadar açıklanan enflasyona göre yüzde 15 olduğu belirtiliyor.

GELEN TALEPLER

Ankara kulislerinde dolaşan bilgilere göre memur sendikalarının yeni talepleri ortaya çıkarken en düşük maaşın 33 bin TL olması yılda 2 maaş ikramiye verilmesi 5000 TL seyyanen zam ve %40 oranında enflasyon zammı yapılması gelen talepler arasında yer alıyor.

Bu talepler hakkında henüz resmi bir açıklama yapılmadı ancak bir gellişme olduğunda okuyucularımızı anlık haberdar edeceğiz. 

SONRAKİ HABER