Kazanç fırsatı sunan, arsa satışları bazı illerde, döviz bazında  yüzde 250 kazandırıyor...

AraVev Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Öztürk, son zamanlarda arsaya olan talebin büyük bir oranda artış gösterdiğine dikkat çekerek, arsaların yatırımcıların potansiyel gelirlerinin arttırdıklarını belirterek konuyla ilgili açıklama yaptı. Detaylar işte sizlerle

Kazanç fırsatı sunan, arsa satışları bazı illerde, döviz bazında  yüzde 250 kazandırıyor...

Öztürk, arsa yatırımlarının getiri potansiyelinin yüksek olduğuna dikkat çekerek, “şimdi arsa almanın tam zamanı olduğunu” belirtti. Firma olarak Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde arsa yatırımları yaptıklarını dile getiren Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Öztürk Türkiye’nin iyi çok bölgesinde imarlı ve hemen teslim arsa sattıklarını belirtti. peki getirisi yüksek olan arsa satışları hangi illerde geçerli?  Genel olarak arsa fiyatlarında yaşanan değişkenlikler neler?

Arsada künye sistemi

Arsa yatırımının kar oranının yüksek olduğunu bilen fakat bilmediği konu üzerinde yatırım yapmak istemeyen vatandaşla için, arsaları daha detaylı bir şekilde tanıtan künye sistemi getirdiklerini ifade edene Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Öztürk, 1915 Çanakkale ve Osmangazi köprülerinin etkisiyle İstanbul’a kolay ulaşım imkanı sağlayan bölgelerde arsa geliştirdiklerini ve bu bölgelerdeki talebin gün geçtikçe arttığına dikkat çekti.

O ilerde arsalar yoğun talep görüyor

Bülent Öztürk, son zamanlarda arsaya olan talebin büyük bir oranda artış gösterdiğine dile getirerek, arsaların yatırımcıların potansiyel gelirlerinin arttırdıklarını belirtti. Arsa satışları ile ilgili önemli açıklamalar yapan AraVev Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Öztürk, yapmış olduğu açıklamalar da şu ifadeleri kullandı;

Arsa satışlarının özellikle Çanakkale, Bursa, Balıkesir Tekirdağ gibi bölgelerde daha yoğun talepler gördüğünü belirten Öztürk, arsa satışlarının ayrıca Ankara Beypazarı’nda yüksek prim getirisi olduklarını ve gelişim potansiyelinin yüksek olduğunu dikkat çekti.

Arsa talebini yükselişini sürdüğünü ve arsa fiyatlarında arz talep dengesini nedeniyle artmaya devam ettiğini vurgulayan Öztürk, arsa fiyatlarının son 3 yıl itibariyle konut fiyatlarından daha fazla arttığını dile getirdi.

Yönetim kurulunun Başkanı Bülent Öztürk özellikle Çanakkale bölgesinde yer alan arsaların 1’e 5 arttığını ve döviz bazında ise %250 kazandırdığın vurgulayarak arsa satışlarıyla ilgili önemli bilgileri vermiş oldu.

SONRAKİ HABER