İzmirliler bu sefer yandı: Yanına almadan çıkanlar direkt 55 TL ödeyecek

İzmir’de yaşayan herkesi yakından ilgilendiriyor. Toplu taşıma denilince İzmir’de akıllara gelen İZBAN’da kredi kartı temassız ödeme miktarı 55 TL’ye yükseltildi. Buna göre kartını almadan evden çıkanlar toplu taşıma kullanımında 55 TL ödeyecek. Bu durum vatandaşların tepkisine neden oldu.

İzmirliler bu sefer yandı: Yanına almadan çıkanlar direkt 55 TL ödeyecek

CHP’li Belediye Başkanı Tunç Soyer’in bu konu ile ilgili geri adım atması konusunda çağrıda bulunuldu. İzmir’in toplu taşıma aracı İZBAN’da kartını unutanlar kredi kartı ile temassız ödeme yaptıklarında 55 TL ödeyecek.

DAYATMACI YAKLAŞIM ORTAYA KONULDU

AK Parti Genel Başkanı Yardımcısı Hamza Dağ, konuya ilişkin Soyer’e çok sert sözlerle yüklenerek, “UKOME'de görüşülmeden alınmış olan bu karar İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin dayatmacı yaklaşımını ortaya koymaktadır..” dedi.

İzmirliler bu sefer yandı: Yanına almadan çıkanlar direkt 55 TL ödeyecek

KARAR UKOME VE İZBAN YÖNETİMİNE SUNULMADI

Dağ, açıklamasının devamında kredi kartı ile temassız ödemenin 55 TL’ye çıkarıldığını bu kararın sadece İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından alındığını belirterek, şunları söyledi:

“İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından, İzmir'in en çok kullanılan toplu taşıma aracı olan İZBAN'ın kullanımında kredi kartı ile temassız ödeme tutarı 55 lira olarak belirlenmiştir. Bu karar, UKOME ve İZBAN yönetimine sunulmadan yetkisi olmadığı halde sadece İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından alınmıştır..”

SONRAKİ HABER