İslam Memiş’ten kış dönemi için çarpıcı açıklamalar! Kış dönemi çok çetin geçecek! Kemerleri sıkın!

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş Youtube kanalı üzerinden kış dönemi için çok çarpıcı açıklamalarda bulundu. İslam Memiş yaptığı açıklamalarında bu kışın çetin geçeceğini dile getirdiği ifadeleri ile dikkatleri çekti.

İslam Memiş’ten kış dönemi için çarpıcı açıklamalar! Kış dönemi çok çetin geçecek! Kemerleri sıkın!

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş yaptığı açıklamalar ile gündemden düşmezken bu sefer önümüzdeki günler için çarpıcı açıklamalarda bulundu. İslam Memiş yaptığı açıklamalarda vatandaşları kış dönemi için uyardı. Youtube kanalı üzerinden yaptığı açıklamalarda kış döneminin çetin geçeceğine dikkat çekerken kemerleri sıkmamız gerek dedi. İslam Memiş açıklamalarının devamında neler dedi? Hangi noktalara değindi? İşte tüm detaylar…

Kış çetin geçecek!

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş Youtube kanalı üzerinden yaptığı açıklamalarda oldukça dikkat çekti. İslam Memiş yaptığı açıklamalarda kış döneminin çok çetin geçeceğini ve kemerlerin sıkılması gerektiğini "Artık bundan sonra biraz daha kemerleri sıkacağımız, ciddi anlamda çetin bir kış geçireceğiz. Herkes gardını ona göre alsın" ifadeleri ile vatandaşları kış dönemi için uyararak duyurdu.

İslam Memiş açıklamalarının devamında; "Yüzde 3 civarında gerileyen bir Amerikan enflasyonu vardı. Geçen ay yukarı yönlü hareket gördük. Bu hafta yine yüzde 3.6, 3.7 olarak açıklanırsa şaşırmayın. Enflasyon geri geldi. Enflasyonu tekrar hissedecek piyasalara hazır olun. Özellikle önümüzdeki hafta Fed'in faiz kararı var, bunda etkili olacak enflasyon. Fed, tekrar faizleri artıracak, son faiz artırımı olacak ve sonra tekrar kenara çekilen bir Fed göreceğiz.

Önümüzdeki hafta TCMB'nin de faiz kararı var. TCMB'nin faiz kararında da artış görmeye devam edeceğiz. İşsizlik tarafında da yükselişin devam edeceğini öngörüyorum. Düşük rakamlar mevsimsel etkiden kaynaklı. İfadeleri ile enflasyon tahminlerinin önemine dikkat çekti.

İslam Memiş açıklamalarına dikkat çekti!

İslam Memiş yaptığı açıklamalarda; Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek önemli mesajlar verdi. Bizim kur hedefimiz yok diyor. Kuru serbest bıraktık diyor. Önümüzdeki yıl kişisel görüşüm 45 lira dolar kuru. Biz kredilere takığız diyor. Elini kolunu sallayarak kredi kullanmaya müsaade etmeyeceğiz diyor. Yeni ev alacaklara destek vereceğiz ancak ikinci, üçüncü ev alacaklara karşı krediyi tavizsiz açmayacağız diyor. Bundan sonra bankalardan kredi kullanmak isteyenler de bu düşünceyi çöpe atmalı." İfadeleri ile hazine ve maliye bakanı Mehmet Şimşek’in açıklamalarına dikkat çekti.

 yatırım tavsiyesi değildir. Ekonomistin kendi tahminleridir. 

SONRAKİ HABER