İslam Memiş’ten gram altın tahmini geldi! “1.450-1.550 kuvvetli bir ihtimal”

İslam Memiş’ten gram altın tahmini geldi! “1.450-1.550 kuvvetli bir ihtimal”
Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, gram altın ile ilgili yeni rekorların kaçınılmaz olduğunu belirtti. Gram altının 1.450-1.550’li rakamları görmesinin çok kuvvetli bir ihtimal olarak durduğunu belirten Memiş, tahminlerini dile getirdi.

Gram altında yükseliş devam ederken, piyasalar hakkındaki yorumlarıyla gündemde adından söz ettiren Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, gram altın ile ilgili tahminlerini aktardı. Peki, gram altında yükseliş devam edecek mi? 

“Altın puslu havayı sever”

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, yatırımcıların altın fiyatları ile ilgili sorularını cevaplayan açıklamalarda bulundu. İslam Memiş; “Altın puslu havayı sever. Ne zaman ekonomik kriz olsa ne zaman savaş riski olsa ne zaman belirsizlik olsa dünyadaki yatırımcılar altına sığınır. Ukrayna-Rusya tarafındaki riskler hala devam ediyor” ifadelerini kullandı. Kontrollü bir şekilde bu sürecin devam edeceğini belirten İslam Memiş; “Bu sürecin bitmesini istemiyorlar. Bu jeopolitik riskler ne kadar uzarsa gelen haber akışı ne kadar çok rahatsızlık verirse altın fiyatları da bir o kadar yükselir. Dolayısıyla jeopolitik risklerin altın fiyatlarına olumlu bir katkısı olacağını düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

İslam Memiş’ten gram altın yorumu

İslam Memiş, yükselen gram altın fiyatları hakkında da tahminlerini dile getirdi. Çok yüksek bir ihtimalle 1.500’ü görür diyen İslam Memiş, ons altında 2.500- 3.000 dolar seviyeleri beklenirken, Haziran’dan sonra bir kur atağı beklendiğini, dolayısıyla çarpana bakıldığında zaman gram altında 1.450- 1.550 gibi rakamları görmesinin çok kuvvetli bir ihtimal olarak durduğunu belirtti. Gram altın ile ilgili tahminlerini aktaran İslam Memiş, yatırımcıya da kritik uyarıda bulundu. 

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş; “Merkez Bankaları bunu baskılarsa biraz gecikir. En az altı yedi ay daha ellerindeki bozdurmasınlar. Sürekli alırsınız kenara koyarsınız, ne zaman ihtiyacınız olur ev alırsınız araba alırsınız başka bir şeye ihtiyacınız olur o zaman bozdurursunuz” ifadelerini kullandı.

Not: Haberde anlatılanlar yatırım tavsiyesi değildir.