İŞKUR resmen duyurdu! Gençler iş sahibi edilecek: Teker teker hepsine ulaşılması hedefleniyor

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) Genel Müdürü Samet Güneş çok önemli açıklamalarda bulundu. Güneş açıklamalarında genç nüfustaki işsizlik oranını azaltmak amacıyla iş ve meslek danışmanlarının gençlere ulaşarak uygun işlere yönlendireceklerini paylaştı.

İŞKUR resmen duyurdu! Gençler iş sahibi edilecek: Teker teker hepsine ulaşılması hedefleniyor

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) Genel Müdürü Samet Güneş, genç nüfustaki işsizlik oranını azaltmak için iş ve meslek danışmanlarının gençlere ulaşarak uygun işlere yönlendireceklerini açıkladı.

GENÇLER İŞ PİYASASINA DAHİL EDİLECEK 

Güneş, gençleri beklemeyeceklerini, ayağına gidip ihtiyaçlarını dinleyeceklerini ve uygun işlere yönlendireceklerini belirtti. İŞKUR olarak genç nüfusu önemsediklerini ifade eden Güneş, genç işsizlik oranında ciddi iyileşmeler sağladıklarını söyledi. İŞKUR'un gençlere yönelik başlattığı eğitim programları ve iş birlikleri ile gençleri iş piyasasına ve eğitime dahil etmeye çalıştıklarını vurguladı.

ÇEŞİTLİ POLİTİKALAR UYGULANIYOR 

Güneş, İŞKUR'un sadece mavi yaka işler bulan bir kurum imajını değiştirmeye çalıştıklarını ve gençleri çekebilmek için çeşitli politikalar uyguladıklarını ifade etti.

UYGUN İŞLERE YÖNLENDİRİLECEKLER

Ayrıca, Güneş, İŞKUR'un gençlere daha etkili bir şekilde ulaşmak amacıyla yeni bir proje başlatacaklarını ve gençleri yoğun olarak bulundukları alanlarda ziyaret edip uygun işlere yönlendireceklerini belirtti. İŞKUR'un gençlere daha fazla iş imkanı sunmayı hedeflediğini ve nitelik kazandırma programları ile gençleri desteklemeye devam edeceklerini ifade etti.

SONRAKİ HABER