İş Bankası emekli promosyon kampanyası! Emekli promosyon ödemeleri ne kadar?

2023 Mart ayı ile birlikte emekli vatandaşların gündeminde promosyon ödemeleri yer almaya devam ediyor. Bankalar arasındaki promosyon yarışı hız kesmeden devam ederken, İş Bankası da emekliler için 7 bin 500 TL’ye varan promosyon kampanyası başlattı.

İş Bankası emekli promosyon kampanyası! Emekli promosyon ödemeleri ne kadar?

Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) düzenlemesi Meclis’ten geçerek Resmi Gazete’de yayımlandı ve yasalaştı. Düzenlemenin yürürlüğe girmesinden sonra bankalardan da promosyon kampanyaları gelmeye devam ediyor. Peki, İş Bankası emekli promosyon tutarları ne kadar?

İş Bankas emekli promosyon kampanyası!

Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) düzenlemesinden sonra bankalar da emekli promosyon rakamlarını güncellemeye gitti. Emekli vatandaşların yakından takip ettiği bu kampanyalarla ilgili gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. İş Bankası 4 bin 500 TL’den başlayarak 7 bin 500 TL’ye kadar emekli promosyon ödemesi sağlıyor. Peki, İş Bankası emekli promosyon tutarları ne kadar?

0- 3.499 TL arasında maaş alan vatandaşlara 4 bin 500 TL,

3.500 TL ve 7.499 TL arasında maaş alan vatandaşlara 5 bin 250 TL,

7.500 TL ve 9.999 TL arasında maaş alan vatandaşlara 6 bin 750TL,

10.000 TL ve üzerinde maaş alan vatandaşlara da 7 bin  500 TL promosyon ödemesi yapacağını duyurdu.

Emekli maaşı almakta olan kişilerin promosyon ödemeleri başvurularından itibaren 3 iş günü içerisinde, yeni maaş alacak kişilerin ödemeleri ise promosyona esas emekli maaşının İş Bankası hesabına aktarılmasını takiben 3 işgünü içerisinde gerçekleştirilmektedir.

İş Bankası'na emekli maaşı nasıl taşınır?

Maaşını İş Bankası’na taşımak isteyen emekliler, şubeye gitmeden İşCep, İnternet Şubesi aracılığı ile ya da İş Bankası şubelerine uğrayarak yapabilirler. Emekli maaşını farklı bir bankadan ya da PTT aracılığı ile alan ve maaşında hiçbir bloke bulunmayan vatandaşların da, maaş taşıma ve promosyon başvurusu işlemleri için şubelere başvurmalarına gerek bulunmamaktadır. Ayrıca isteyen şubeye gitmeden e-Devlet’ten banka değişikliği işlemini gerçekleştirebilir.

SONRAKİ HABER