İBB 3450 TL kira desteği başvurusu nereden nasıl yapılır, nasıl alınır, şartları neler?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu bugün yaptığı açıklama ile birlikte kira desteği sağlanacağını açıkladı. Gelen açıklamalar sonrasında ise vatandaşlar kira desteklerini araştırıyor. İBB 3450 TL kira desteği başvurusu nereden nasıl yapılır, nasıl alınır, şartları neler?

İBB 3450 TL kira desteği başvurusu nereden nasıl yapılır? İBB kira desteği başvurusu

İBB 3450 TL kira desteği başvurusu nereden nasıl yapılır, nasıl alınır, şartları neler? İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu bugün yaptığı açıklama ile birlikte kira desteği sağlanacağını açıkladı. Gelen açıklamalar sonrasında ise vatandaşlar kira desteklerini nasıl alacaklarını araştırmaya başladı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi başkanı Ekrem İmamoğlu yaptığı resmi açıklama ile birlikte ister ev sahibi ister kiracılara 3450 TL kira desteği yapacaklarını açıkladı.

Ekrem İmamoğlu, "İster kiracı ister ev sahibi olsun riskli yapıların yenilemesi için 3450 TL kira desteği verilmesini meclisimize getireceğiz. Biz tespitleri yaptık, imar planlarını geçirdik. Siz de binanızı yenilemek için başvurun" ifadelerini kullandı.

İBB KİRA DESTEĞİ BAŞVURUSU NEREDEN YAPILIR?

İBB'nin yeni projesi "İstanbul Yenileniyor" sayfasında projeye dair detaylar kamuoyu ile paylaşıldı.

İstanbul Yenileniyor, İstanbul'da risk altındaki konut stokunun güvenli, depreme dayanıklı, çevreyle dost yapılara dönüşütürülmesini amaçlayan, İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştirakleri olan KİPTAŞ, İstanbul İmar A.Ş. ve BİMTAŞ'ın paydaşı olduğu online bilgilendirme ve destek platformudur. Bu platform, olası İstanbul Depremine karşı dayanıksız olduğunu düşündüğünüz yapınızın yenilenmesi sürecinde yardımcı ve yol gösterici olmayı hedeflemektedir.

İBB KİRA DESTEĞİ BAŞVURUSU ŞARTLARI

İlk etapta başvurunuzun olumlu değerlendirilmesi için kriterlerimiz başvurulan parselin;

  • Özel mülkiyette yer alması,
  • Bu yapıların 1999 yılı öncesinde yapılmış olmasıdır.
  • Yapınız ve üzerinde bulunduğu parsel bu kriterleri sağlıyorsa kaydolmanız, başvuru sekmesinde ilgili alanları doldurmanız gerekmektedir. Başvurunuzun olumlu değerlendirilmesi ve sürecin ilerlemesi için bu kriterler sağlanmalıdır.

İstanbul Yenileniyor ile olası riskli yapınızın yenilenme süreci sırasıyla Başvuru, Teklif ve Uzlaşma olarak 3 aşamada gerçekleşmektedir. Başvurunuz sonrası 7 iş günü içerisinde hazırlanacak "Bilgilendirme Formu"nu istanbulyenileniyor.com kullanıcı yoluyla takip edebilirsiniz. "Teklif ve "Uzlaşma" aşamalarına geçebilmek için "İstanbul Yenileniyor Süreci" başlığı altında belirtilen yol haritasını izlemeniz gerekmektedir.

SONRAKİ HABER