Hükümet emekli bombalarını sıraladı! Emekli maaşları 10 bin lira olacak: İntibak zammı ve refah payı duyuruldu

Emekli maaşı alanlara devletten yeni müjde duyuruldu ve 10 bin lira altı emekli maaşı alanın olmayacağı belirtildi. Bu noktada hükümetin peş peşe bombaları sıralamaya hazırlandı ğı da aktarıldı.

2 bin lira zam sonrası hükümet bombaları sıraladı! Emekli maaşları 10 bin lira olacak

Milyonlarca emeklinin yaşadığı geçim sıkıntısı çekmeyeceği belirtilerek maaşlara zam hazırlığı yapıldığı bildirildi. En düşük emekli maaşı 7 bin 500 liraya çıkarıldı ve diğer emeklilere de zam yapılıp yapılmayacağı araştırılmaya başlandı. Bu konudaki soruların yanıtını bulduğu belirtilerek emekli maaşlarını 10 bin liraya çıkaracak hazırlıkların başladığı ifade edildi.

EMEKLİLER İSYAN ETTİ 

Emekli maaşı alanlar, bir süredir geçim sıkıntısı yaşadıklarını sık sık dile getiriyor aldıkları zamanın enflasyon karşısında eridiğini söylerken yeni zam hazırlıklarının başladığı ifade edildi. Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kararıyla en düşük emekli maaşı 7.500 TL'ye yükseldiği belirtilerek bu zam sadece en düşük emekli maaşına yapılınca milyonlarca emekli vatandaş isyan ettiği vurgulandı.

10 BİN LİRAYA KADAR ÇIKACAK

Emekli maaşı alan kişiler için Temmuz ayında büyük bir çalışma olduğu belirtilerek milyonlarca emeklinin maaşının değiştirilmesi ve refah payını iyileştirilmesi için kalıcı bir çalışma yapılacağı ifade edildi. Bu durumda emekli maaşları 10 bin lira altında olmayacak. Bu konuda çalışmaların başladığı ve ilerleyen günlerde paylaşılacağı ifade edildi.

YENİ DÜZENLEME İSTENMİŞTİ

7.500 TL üstü maaş alan emekliler 50 düşük emekli maaşına yapılan zam sonrasında İsyan etmişti ve kendi maaşlarında da yeni bir düzenleme yapılmasını talep etmişlerdi. Beklenen düzenleme şu an için hayata geçmedi ancak yeni düzenleme için çalışmaların başladığı ifade edildi.

Bu konuda bir gelişme olduğunda okuyucularımızı anlık olarak haberdar edeceğiz. 

SONRAKİ HABER