Hızlı tren bilet fiyatlarına yeni zam! İşte güncel ücretler!

Akaryakıta gelen son büyük zamlar diğer sektörlerde kendini göstermeye başladı! Bu yılki 3. Zammını alan hızlı trenlerin fiyatları görenleri şaşkına çevirdi.

Hızlı tren bilet fiyatlarına yeni zam! İşte güncel ücretler!

Akaryakıt fiyatlarına gelen zamlardan sonra vatandaşlar diğer sektörlere yüzlerini çevirdiler. Akaryakıta gelen zam sonrasında diğer sektörlerinde etkileneceğini bilen ve tedirginlikle bekleyen vatandaşa zam haberi geldi. Hızlı tren seferlerinin biletlerine bu sene yine zam geldi. En son temmuz ayında zam alan hızlı tren seferlerine yeni bir zam daha açıklanırken fiyatları gören vatandaşların şaşkınlıktan ağızları açık kaldı. İşte tüm detaylar ve yeni güncel rakamlar…

Hızlı tren seferlerine zam geldi!

Yayımlanan son bilgiye göre Konya-Ankara arasında seferleri olan hızlı trenlere yeni bir zam geldi. 2022 yılında üst üste aldığı zamlarla tepkileri üzerine çeken hızlı tren seferlerine bu yılda 3. Zammı ulaştı. Ocak ayında bir, Temmuz ayında ayrı bir zam yapılan hızlı tren seferlerinin fiyatları bu seferde oldukça fazla arttırıldı.

Yaşanan zammın sebebini akaryakıta gelen zamlar, hızlı tren seferlerinin maliyetlerindeki artış, bakım ve onarım ücretlerinin artması gibi sebeplerden olacağı düşünülürken akaryakıt fiyatlarına gelen zammın ilk belirtileri hızlı tren seferlerinin bilet fiyatlarından çıktı düşünceleri de paylaşılıyor.

Yeni zam ile ücretler ne kadar oldu?

  • 380 lira olan İzmit-Konya hızlı tren bileti ise yüzde 58 zam ile birlikte 600 lira
  • Gebze-Ankara arasına gelen yüzde 36 zam ile birlikte 323 lira olan tren bileti 430 lira
  • 398 lira olan Gebze-Konya bileti ise yüzde 58 zamla 630 lira
  • 79 lira olan İzmit- Bostancı bileti ise 105 lira olarak güncellendi.
  • Ankara-Konya 146 TL’den 200TL
  • Ankara-Eskişehir 136 TL’den 225-TL olarak güncellendi.
SONRAKİ HABER