Herhangi bir bankadan kredi kullananlar dikkat! e-Devlette binlerce lira paranız birikiş olabilir: Mutlaka o paranızı alın

Kredi çeken herkesi ilgilendiren flaş bir duyuru yapıldı. Bu doğrultuda e-Devlet üzerinden başvuru yaparak e-Devlet üzerinden birikmiş paraların geri alınabileceği bildirildi.

Herhangi bir bankadan kredi kullananlar dikkat! e-Devlette binlerce lira paranız birikiş olabilir

Hayat sigortası, bankadan kredi alan her birey için zorunlu bir uygulama olduğu belirtilerek sigorta, kişinin vefatı durumunda borcun güvence altına alınmasını sağladığı ifade edildi. Tüm bunlarla beraber vatandaşlar, hayat sigortasıyla veya sigortasız kredi seçenekleriyle ilgili seçim yaparken dikkatli olması gerektiği belirtilerek sigortanın yapılıp yapılmadığını gösteren belgenin dikkatli bir şekilde incelenmesi gerektiği paylaşıldı.

İADE ALINABİLİR 

Eğer bir vatandaş, bankayla imzaladığı belgelerde hayat sigortasıyla ilgili detayları gözden kaçırırsa ve satın aldığı sigortadan vazgeçmek istiyorsa, e-Devlet üzerinden dilekçeyle başvurarak sigorta priminin iadesini alabileceği belirtilerek bu uygulamanın biriken paraları da içereceği ifade edildi.

Hayat sigortası primlerinin geri alınması için vatandaşların yapması gerekenler oldukça basit olduğu belirtilerek e-Devlet üzerinden başvuruda bulunarak parayı geri talep etmek yeterli olduğu paylaşıldı. Ayrıca bankadan kredi alan herkesin konu hakkında bilgilendirilmesi ve hayat sigortalarını düzenli olarak takip etmelerinin oldukça önemli olduğu ifade edildi.

GÜVENCE SAĞLANIYOR

Hayat sigortası, kredi çeken vatandaşlar için zorunlu olmayabilir ve bankaların politikalarına bağlı olarak değişebildiği belirtilerek hayat sigortası, kredi çekenlerin vefat etmeleri durumunda ailelerini maddi olarak koruyan bir güvence sağladığı bildirildi.

SONRAKİ HABER