Her ay %10 artan otomobil fiyatlarında sektörün durumu ne oluyor? Firma yetkilileri ne diyor?

Son faiz oranları ile beraber taşıt kredilerindeki faiz oranları artıp kredi oranları düşürülürken otomotiv sektöründe durulmalar yaşanıyor. Peki sektör yetkilileri bu durumu nasıl değerlendiriyor?

Her ay %10 artan otomobil fiyatlarında sektörün durumu ne oluyor? Firma yetkilileri ne diyor?

Artan enflasyonla beraber taşıt sektöründeki sıkıntılarda artıyor. Her ay neredeyse %10 atan fiyatlarla beraber kredi oranlarında da yaşanan sıkıntılar otomotiv sektörünü daraltıyor. Arz talep ilişkisiyle de kredi oranları ile de otomotiv sektöründeki yaşanan sıkıntıları firma yetkilileri nasıl değerlendiriyor? Renault ve Honda genel müdürlerinden yeni gelen açıklamalar piyasadaki otomotiv sektörüne dair ve gelecekteki seyri ile ilgili açıklamalar yapıldı. İşte tüm detaylar…

Otomotiv sektöründe durum…

Yapılan açıklamalarla beraber yayımlanan son habere göre;

Renault Genel Müdürü Berk Çağdaş otomotiv sektörüne dair yaptığı açıklamalarda “Talep azaldı ama seneyi rahatça tamamlayacak kadar siparişimiz var” Krediyle otomobil alma oranları ile ilgili ise “Kredi oranı 60’lardaydı şimdi 10’lara düştü. Temkinliyiz ama iyimseriz yakın dönemde kampanya dönemi tekrar başlayacak” ifadelerini kullanarak otomotiv sektöründeki kampanyaların haberini de verdi. Yapılan habere göre son iki ay pazarın daralabileceğini de ifade eden Berk Çağdaş uyarıları ise oldukça önemli tutuluyor.

Bununla beraber Honda Türkiye Kıdemli Genel Müdür Yardımcısı Bülent Kılıçer ise “Krediyle alım neredeyse durma noktasına geldi, telefonlar artık az çalıyor” ifadeleri ile piyasadaki durgunluğun önemine dikkat çekti.

Otomobil bir ihtiyaçtır

Otomobil piyasasındaki durgunluğun sebepleri arz talep dengesinin düşmesi, kredi oranlarının daralması vatandaşların otomobil piyasasındaki alımlarını da düşürürken konu hakkında yapılan açıklamalarda otomobilin bir ihtiyaç olduğu ve bu durumların giderilmesi için yeni çalışmaların yapılması gerektiği de belirtildi.

SONRAKİ HABER