Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, konut sıkıntılarına çözüm için çalışmalar sürüyor!

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek son açıklamalarında konut sıkıntılarına ilişkin bazı açıklamalarda bulundu. Konut sıkıntılarının ve fahiş rakamlarını düşürülmesi için gereken çalışmaların yapıldığını dile getirdi.

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, konut sıkıntılarına çözüm için çalışmalar sürüyor!

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek son açıklamalarında konut rakamlarının fahiş artışlarından konuttaki arz sıkıntısına kadar birçok kapsamda yaşanan konut sıkıntılarının çözüleceğine dair açıklamalar yaptı. Deprem bölgesine öncelik verileceğini dile getiren Bakan Şimşek açıklamalarında dar gelirli ailelerin dahi ev sahibi yapılmasını önemsediklerini belirtti. İşte Tüm detaylar ve Bakan Şimşek’in açıklamaları…

Konut sıkıntısında çalışmalar devam ediyor!

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek son yaptığı açıklamalarında; "Konut arzı artırılacak, deprem kaynaklı konut stokundaki kayıpların telafisine yönelik yeni sosyal konut projeleri geliştirilecek ve dar gelirli vatandaşların konuta erişimi artırılacaktır” ifadeleri ile konut kapsamında yüksek enflasyonla birlikte artan sıkıntıların ve yaşanan olumsuzlukların giderileceğini dile getirdi.

Yine Bakan Şimşek açıklamalarında; "Konut arzı artırılacak, deprem kaynaklı konut stokundaki kayıpların telafisine yönelik yeni sosyal konut projeleri geliştirilecek ve dar gelirli vatandaşların konuta erişimi artırılacaktır. Temel amacımız, ülkemizin kalkınma sürecini hızlandırmak. Hedeflerimize, teşebbüs hürriyeti ve dışa açık serbest piyasa ekonomisi ilkelerini benimseyen bir anlayışla ilerliyoruz" ifadeleri ile ülke ekonomisi başta olmak üzere konut sıkıntıları ile ilgili de çalışmaların devam ettiğini belirtti.

Konut sektöründeki yolsuzluklar için tedbirler attırılıyor!

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek açıklamalarında; "Tüketiciyi mağdur eden, piyasanın işleyişini ve rekabet ortamıını bozan fiyat hareketleri zaman zaman meydana gelebilmekte ve hükümet olarak söz konusu aksaklıklara yönelik düzenlemeler yapmaktayız. Kira artışlarının yüzde 25'i geçmemesi, kira uyuşmazlıklarının arabulucuya gitmesi gibi. Bu tür tedbirler geçici nitelikte olup piyasayı normal işleyişine doğru sevk etmeyi ve vatandaşlarımızı korumayı amaçlamaktadır.

Orta vadede, enflasyonla mücadele ve kiralardaki fahiş artışların önüne geçmek üzere, konut arzı artırılacak, deprem kaynaklı konut stokundaki kayıpların telafisine yönelik yeni sosyal konut projeleri geliştirilecek ve dar gelirli vatandaşların konuta erişimi artırılacaktır. Dedi.

SONRAKİ HABER