Hanelere tek seferlik 7.500 TL para veriliyor! ASHB'den duyuru geldi: İsteyen alabilecek

İhtiyaç sahibi vatandaşlar için bakanlık harekete geçti ve iki ayrı destek başlığı altında ihtiyacı olanlara toplam 7.500 TL para verileceği bildirildi.

Hanelere tek seferlik 7.500 TL para veriliyor! Bakanlıktan duyuru geldi: İsteyen alabilecek

ASHB ihtiyaç sahibi vatandaşlar için resmen harekete geçti. Bakanlık yaptığı açıklamasında şartları taşıyanlara 7 bin 500 TL tutarında nakit yardım yapılacağı duyuruldu. Ödemenin detayları ve şartları da tek tek açıklandı.

ASHB nakit yardım ödemeleri bu yıl da hız kesmeden devam ediyor. Bazı ödemeler düzenli olarak yapılırken bazı ödemeler de tek seferlik olarak hesaplara geçiriliyor. ASHB tarafından yeni bir açıklama geldi.

Yapılan açıklamaya göre ilk ve son defa hesaplara yatırılacak. Başvuru şartlarını taşıyan kişiler 7 bin 500 TL nakdi yardımını alabilecek. 

7.500 TL DESTEK VERİLİYOR

Dar geliri olan ve ihtiyaç sahibi konumundaki vatandaşlara sosyal yardım ödemeleri yapılıyor. 2023 yılında asgari ücrete gelen zamdan sonra pek çok ödemeye zam geldi. ASHB de başvuru şartlarını taşıyanlara ödeme yapılacak. 7 bin 500 TL’ye varan ödeme tek seferde hesaplara geçirilecek.

BAŞVURU FORMU AYRINTILARI 

ASHB'den bu desteği alabilmek için başvuru formunu doldurmanız gerekiyor. Doğalgaz desteği ve elektrik tüketim desteği olarak ödemeler ikiye ayrılıyor. Doğalgaz yardımı aylık 900 TL ile 2 bin 500 TL’ye kadar çıkarken, elektrik desteği 106 TL’den 206 TL’ye kadar veriliyor.

PARALAR PTT'DEN ALINACAK 

Elektrik ve doğalgaz tüketim desteği almaya hak kazananlara ödemeler PTT üzerinden yatırılıyor. TC kimlik numaranız ve faturanız ile birlikte paranızı alabilirsiniz.

SONRAKİ HABER