Hane başına 7.800 TL para veriliyor! Aileden bir kişi başvurduğunda ödeme yapılıyor: Ödemeler resmen başladı

İhtiyaç sahibi ailelere tek seferlik 7800 TL yardım yapılacağı ifade edildi. Söz konusu destek ödemeleri için gerekli şartlar da açıklandı ve ödemelerin PTT aracılığı ile alınacağı bildirildi.

Hane başına 7.800 TL para veriliyor! Aileden bir kişi başvurduğunda ödeme yapılıyor

İhtiyaç sahibi ailelere tek seferlik 7800 TL yardım yapılacağı belirtilerek şartları sağlayanların ödeme alabileceği belirtilerek söz konusu destek ödemesi detayları Aile Bakanlığı tarafından paylaşıldı. Bu destek ödemeleri kapsamında ödemelerin PTT üzerinden alınacağı ifade edildi.

PTT'DEN ALINACAK

Aile Bakanlığı tarafından başlatılan destek programı kapsamında, ihtiyaç sahibi ailelere yönelik 7.800 TL'lik ödemeler yapıldığı ifade edilerek destek ödemesi belirtilen banka kartı hesaplarına yatacak. Hesap numarsı paylaşmayanlar ise PTT üzerinden parasını alabilecek.

Ödeme süreci tamamlanmış ve PTT tarafından yapılan işlemler sonucunda 7.800 TL'lik destek miktarı, başvuruda belirtilen hesaplara aktarılacağı paylaşıldı. Bununla beraber desteğin amacı ailelerin bütçesine destek vermek olduğu bildirildi.

BAŞVURU AYRINTILARI 

Ödeme süreci tamamlanmış ve PTT tarafından başvuruda belirtilen hesaplara 7.800 TL aktarılacağı paylaşıldı. Bununla beraber Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlükleri veya e-Devlet üzerinden bu destek için başvuru yapılabileceği ifade edildi.

Bu sosyal yardım programının çocuklu ailelere sağladığı faydaların yanı sıra toplumun genelinde olumlu etkiler yaratabileceği vurgulanmaktadır. Program, yoksullukla mücadele etmek ve sosyal eşitsizliği azaltmak için önemli bir adım olarak değerlendirilirken, çocukları için daha iyi imkanlara sahip olan ailelerin sağlıklı, mutlu ve başarılı bir neslin yetişmesine katkıda bulunacağı ifade edilmektedir.

SONRAKİ HABER