Haber az önce geldi: Seçimden sonra ilk zam duyurusu! Tüm Türkiye’de fiyatlar hemen değişecek

Türkiye, yorucu seçim gündemini artık geride bırakmaya başlıyor. Seçimin resmi olmayan sonucuna göre kazanan taraf, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan oldu. Seçimin kazanının belli olmasından sonra ilk zam duyurusu da az önce geldi. Gelen son habere göre tüm Türkiye'de fiyatlar değişecek.

Haber az önce geldi: Seçimden sonra ilk zam duyurusu! Tüm Türkiye’de fiyatlar hemen değişecek

Aktarılan son habere göre bu gece yarısından itibaren benzin fiyatlarına zam geliyor. Sektör yetkililerinin aktardığı son habere göre benzinde geçerli olmak üzere tam 66 kuruşluk zam beklendiği ifade edildi. Gelen zam sonrasında benzinin litre fiyatının 21 TL’nin üzerine çıkacağı konuşuluyor.

Brent petrolün etkisine bağlı olarak akaryakıt fiyatları dalgalı bir seyir izlemeye devam ediyor. Gelen habere göre bu durumdan ilk etkilenen yakıt türü benzin olacak.

66 KURUŞLUK ZAM BEKLENİYOR

Gelen habere göre benzinin litre fiyatında bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere zam beklendiği ifade edildi. Zamla birlikte benzinin litre fiyatının yeniden 21 TL’nin üzerine çıkması bekleniyor. Motorinde ise herhangi bir fiyat değişikliği beklenmiyor.

Son olarak benzin fiyatlarım 23 Mayıs Salı günü zamlanmıştı. 76 kuruşluk zam sonrasında 66 kuruşluk zam yapılacak. Fiyatlar 21 TL’yi geçecek.

29 MAYIS GÜNCEL BENZİN VE MOTORİN FİYATLARI:

İSTANBUL ANADOLU YAKASI

Benzin fiyatı: 20,52 TL

Motorin fiyatı: 19,34 TL

İSTANBUL AVRUPA YAKASI

Benzin fiyatı: 20,58 TL

Motorin fiyatı: 19,39 TL

ANKARA

Benzin fiyatı: 20,94 TL

Motorin fiyatı: 19,75 TL

İZMİR

Benzin fiyatı: 20,93 TL

Motorin fiyatı: 19,83 TL

SONRAKİ HABER