FED bankalara uyarı mektubu yolladı! Kripto varlık uyarısında ciddi gelişme

Amerika Merkez Bankası (FED) bankalara ciddi uyarılarda bulundu. Kripto varlıklarla ilgili uyarılarda bulunarak yasal izin konusunda tüm faaliyetlerin geçerli sayılabilmesi ve ilerleyen zamanlarda sorun teşkil etmemesi adına emin olunması gerekildiğine vurgu yaptı.

FED bankalara uyarı mektubu yolladı! Kripto varlık uyarısında ciddi gelişme

Amerika Merkez Bankası (FED) bankalara ciddi uyarılarda bulundu. Kripto varlıklarla ilgili uyarılarda bulunarak yasal izin konusunda tüm faaliyetlerin geçerli sayılabilmesi ve ilerleyen zamanlarda sorun teşkil etmemesi adına emin olunması gerekildiğine vurgu yaptı. FED, bankalara yolladığı uyarı mektubunda kripto varlık uyarısında bulundu. Amerika Merkez Bankası tarafından yapılan yeni açıklama sonrasında kripto varlıkları üzerinde değişkenlik yaşanacağı ve bankaların bu konularda yasal izin verildiğine emin olmaları gerektiğini işaret etti. Uzun süre üzerinde çalışmalar yürütülen yeni düzenlemeyle artık kripto varlıkları eskisi gibi olmayacağı yönünde iddialar bulunuyor. 

FED, banklara yolladığı uyarı mektubunda kripto varlıklarla ilgili verilen hizmetlerden önce yasal izinler konusunda yeni kontrollerde bulunulması yönünde ciddi uyarılarda bulundu. Yapılan yeni değişiklik ile beraber şirketler ve bankaların ortak el altından yürüttükleri kara para aklama işlemlerinde yeni süreç yaşanacak. Kripto varlıklarının kara para aklamak için ortaya çıktığı, bu sebeple yeni getirilen değişikliklerle beraber bankalar ciddi sorumluluk altına girecek. Yasal izin verilmeden önce bütün kontrollerin yapılması yönünde yoğun baskılar var. Böylelikle bankaların kripto varlıklarla ilgili faaliyette bulunmadan önce atması gereken bütün adımların yeni düzenlemede belirtildiği açıklandı. Fed bu konu üzerinde ciddi baskı ve yoğun talebi bulunuyor. FED, konuyla ilgili yeni gelişmeler ve bankaların kripto varlıklar üzerinde yürüttükleri faaliyetlerin yakın takip sistemiyle izlenip alınan kararlara uyulması konusunda titizlikle çalışmalarda bulunulacağının da altını çizdi.

FED tarafından direk olarak bankalara yollanan mektupta, kripto varlıklarla herhangi bir işlemde bulunulmadan önce yapılacak işlem türü ve sonraki aşamalarda olması ihtimal durumları göz önünde bulundurarak, yasal izinleri verirken emin olunması gerektiğine vurgu yaptı. Gelişmekte olan ve yeni dünya düzeninde ülkelerin resmi para birimleri yerine artık sanal para birimleri olan kripto varlıklarının kullanacağı yönünde atılan iddialar ışığında insanları uçuruma sürükleyecek adımlardan kaçınılacak. 

Bankalara yollanılan mektup içerisinde günden güne gelişmekte olduğu iddia edilen kripto varlıklarının, tüketicilerin korunması ve finansal istikrar üzerinden riskler oluşturabileceği kullanıcıların bir an da beklenmedik hareketlilik yaşayacağı konusunda dikkat çekici uyarılarda bulunuldu. 

SONRAKİ HABER