Faizsiz ayda 8.333 TL 36 ay taksitle 300 bin TL kredi desteği verilecek!

Halkbank tarafından faizsiz ve ilk 6 ay ödemesiz, ayda 8.333 TL taksitle 36 ay vadeli 300 bin TL kredi desteği verilecek. Sıfır faizli 300.000 TL kredi desteği için başvurular başladı. Başvuru şartları ve tüm detaylar bu haberde…

Faizsiz ayda 8.333 TL 36 ay taksitle 300 bin TL kredi desteği verilecek!

Nakit paraya sıkışmış herkesi ilgilendiren kredi desteği Halkbank’tan geldi. Halkbank kendi resmi internet sayfası üzerinden açıklama yaptı ve tamamen faizsiz 300 bin TL’ye kadar kredi desteği verileceğini duyurdu.

Halkbank’ın bu verdiği 300.000 TL’lik kredi hem faizsiz, hem ilk 6 ay ödemesiz hem de 36 ay taksitle olacak. Yani geri ödemesi 42 ay olacak. Buna ilişkin Halkbank Genel Müdürlüğü, başvuru yapacak olan adayların 35 yaşını doldurmamış olmaları gerektiğini belirtti.

Peki, bu sıfır faizli 300 bin liralık kredi desteğinden kimler faydalanabilir? Başvuru için istenilen şartlar belgeler nelerdir? İşte detaylar…

Bu destek kredisi Halkbank ile KOSGEB iş birliği ile girişimciler için, yeni iş kurmak isteyen yada işini büyütmek isteyen işletmeler için hazırlanmıştır. Aşağıda belirtilen şartlara uygun tüm vatandaşlar bu krediden faydalanabilir. Buna ilişkin yapılan resmi açıklamalarda şu bilgilere yer verildi;

Kredi özellikleri

KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’ni tamamlayan 35 yaşını doldurmamış girişimciler için azami kredi limiti 300 bin TL’dir.

En az 1 yıllık ustalık belgesine sahip ve ilgili meslek kolunda son 1 yıl içinde işletme kuran girişimciler için azami kredi limiti 500 bin TL’dir.

Kaybolmaya yüz tutan meslek kollarında faaliyet gösteren ve Esnaf Vergi Muafiyet Belgesi sahibi girişimcilere azami kredi limiti 500 bin TL’dir.

Kimler Faydalanabilir?

“3308 sayılı Mesleki Eğitim Kanunu” kapsamında, kredi başvuru tarihi itibarıyla en az 1 yıllık ustalık belgesine sahip olanlar.

Ustalık belgesiyle ilgili meslek kolunda, son 1 yıl içinde kendi adına işletme kurduğunu belgeleyen girişimci esnaf ve sanatkârlar.

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’ni bitirenler.

KOSGEB tarafından onaylanan projelerini bankamıza sunan, kredi başvuru tarihi itibarıyla 35 yaşını tamamlamamış olan genç girişimci esnaf ve sanatkârlar.

Faizsiz ayda 8.333 TL 36 ay taksitle 300 bin TL kredi desteği verilecek!Faizsiz ayda 8.333 TL 36 ay taksitle 300 bin TL kredi desteği verilecek! - Resim : 2

SONRAKİ HABER