Facebook veya İnstagram kullananlara duyuru yapıldı! Bu şekilde kullanacaklar para ödeyecek

Facebook’un ana şirketi olan Meta, kullanıcıların kimliklerini doğrulayarak aylık 15 dolar ödeyerek Instagram ve Facebook’u mavi tik ile kullanabilecekleri ifade edildi.

Facebook veya İnstagram kullananlara duyuru yapıldı! Bu şekilde kullanacaklar para ödeyecek

Tüm dünyanın en çok kullandığı sosyal medya uygulamaları için kötü haber duyuruldu. Facebook’un ana şirketi olan Meta, kullanıcıların kimliklerini doğrulayarak aylık 15 dolar ödeyerek Instagram ve Facebook’u mavi tik ile kullanabileceklerini paylaştı. Bu doğrultuda hizmete imkan veren Meta Verified isimli yeni abonelik hizmeti ise başladığı ifade edildi.

MAVİ TİK UYGULAMASI 

İlk olarak ücretli mavi tik alma uygulaması Twitter’de gündeme gelmişti ve kısa bir süretüm dünyanın soru işareti ile baktığı bu duruma Meta da giriş yapmak üzere olduğu ifade edildi. Bu kapsamda twitter için uygulanan ücretli mavi ytik özelliği artık Facebook ve Instagram için de geleceği paylaşıldı.

NE KADAR ÖDENECEK?

Zuckerberg yaptığı açıklamasında artık Facebook ve Instagram için doğrulanmış hesap rozetinin para ile satılacağını açıklamıştı. Buna göre web kullanıcıları 11,99 dolar Android ve IOS kullanıcıları 14,99 dolar ödeyecek.

Tüm bunlarla beraber doğrulanmış hesap rozetini satın alan kullanıcılar mavi tik rozeti dışında taklitlerine karşı hesapların korunması, müşteri hizmetlerine direkt iletişim gibi çeşitli hizmetlere de kolay bir şekilde ulaşım sağlayabilecekleri vurgulandı.

SONRAKİ HABER