EYT'lilere bu sabah kötü haber duyuruldu! EYT Başkanı Özüpak açıkladı: EYT yasası yarım çıktı

EYT mağdurları pazar günü yine eylemdeydi. EYT'liler hem aylık bağlama oranları, hem 3600 hem de çıraklık mağduriyetinin giderilmesini talep ettiler. EYT Federasyonu Başkanı Gönül Boran Özüpak bir açıklama yaptı.

EYT'lilere bu sabah kötü haber duyuruldu! EYT Başkanı Özüpak açıkladı

EYT Federasyonu Başkanı Gönül Boran Özüpak, haftasonu Kadıköy'de gerçekleştirilen EYT eylemi öncesinde MedyaTava TV'nin sorularını yanıtladı ve seçim sürecinde mağdurların ellerinden alınan hakları değerlendirmeye alacağını hatırlattı. Ayrıca Özüpak açıklamalarında patronun EYT'liler olduğunu göstermek istediklerini bildirdi.

YASA YARIM ÇIKTI 

Özüpak yaptığı açıklamalarında "Bizim yola çıktığımız ilk mücadeledi amacımız 99 öncesi haklarımıza tastamam sahip olabilmekti. Evet bir kazanım sağladık" ifadelerine yer vererek yıllarca verilen meşaketli bir mücadele olduğunu 3 Mart itibari ile yasanın onaylandığını belirtti

Özüpak açıklamalarında yasanın yarım bir şekilde çıktığını yarım çıkan bir yasanın tastamamlanabilmesi adına eylem yaptıklarını belirtti. Özüpak'ın bu konudaki açıklamaları şöyle oldu:

ÖZÜPAK'IN AÇIKLAMALARI 

"Ama burada kademeli prim gün sayısı yine yaş haddi ile birlikte getirilmişti. Bunu iptal etmediler. Yasa 3600 kısmi emeklilikte yaş bekleyen arkadaşlarımız için yine iptal olmadı. Yarım çıkan bir yasanın tastamamlanabilmesi adına biz Kadıköy'deyiz. Aylık bağlanma oranları bugün bizi açlık ve sefalete mahkum eden emekli maaşlarına mahkum eden bir kanunla mücadele içerisindeyiz.

"MÜCADELE İÇİNDEYİZ"

Staj ve çıraklığın mağduriyet olduğunu biliyoruz, bununla mücadeledeyiz. Bağ Kur'lu arkadaşlarımızın, özellikle kücük esnaflarımızla zor günler yaşayan arkadaşlarımız için mücadeledeyiz. Bizler emeklilik için anayasal hakkımız için mücadele ettik ama bu Aylık Bağlanma Oranlarının yarattığı mağduruyetle artık intibak bekleyenlerdeyiz. Onun için de mücadele içerisindeyiz."

SONRAKİ HABER