Evi olmayan ve ev alamayanlar dikkat: Halkbank duyurdu! 1.576 TL taksitle konut kredisi verilecek

Son dönemlerde ev almak isteyip alamayanların sayısı her geçen gün artıyor. Kira fiyatlarının ve konut fiyatlarının artması üzerine vatandaşlar ev almak için çareyi konut kredilerinde bulmaya çalışıyor. Bu noktada Halkbank 500 bin TL'ye kadar uygun faizli konut kredisi vereceğini duyurdu.

Evi olmayan ve ev alamayanlar dikkat: Halkbank duyurdu! 1.576 TL taksitle konut kredisi verilecek

Evi olmayan ve ev alamayanlar dikkat! Kamu bankalarından olan Halkbank tarafından önemli bir açıklama geldi. Aylık sadece 1.576 TL taksitle konut kredisi verilecek. Çekilen miktara göre taksitlerin değiştiği kredide vadenin 120 ay olacağı da gelen bilgiler arasında. 

Kredi çekmek isteyen vatandaşların ilk tercihi genellikle kamu bankalarından yana oluyor. Halkbank, ev almak isteyenlere nakit açıdan destek olmaya devam ediyor. Halkbank konut kredisi faiz oranları ne? Ödeme tablosu nasıl belirlenecek? Ne kadar kredi verilecek? İşte merak edilen bütün soruların yanıtı!

EV ALMAK İSTEYENLERE GÜZEL HABER

Halkbank tarafından yapılan açıklamaya göre düşük faiz fırsatı dışında çeşitli kredi kampanyanın olduğu da duyuruldu. Ev almak isteyenlere 500 bin TL’ye kadar nakit verileceği açıklandı. Düşük faizle birlikte uygun ödeme koşulları sayesinde ev almak isteyenler için süreç biraz daha kolaylaşacak.

KONUT KREDİSİ FAİZ ORANLARI

İkinci el konut almak isteyenler için farklı avantajlar sunulmaya devam ediliyor. Yüzde 1,29 oranındaki faiz oranına ek olarak 120 ay vade seçeneğinin sunulacağı ifade edildi. Banka açıklamasında ödemelerin istenilirse aylık eşit taksitlerle istenilirse, belirlenen tutar üzerinden hesaplanabileceğini belirtti.

ÖRNEK ÖDEME TABLOSU

Halkbank’ın aktardığı örnek ödem tablosuna göre 100 bin TL konut kredisi için yüzde 1,20 faiz oranı ile birlikte 120 ay vade seçeneği verilecek. Bu şekilde aylık taksit oranı 1.576 TL olacak.

Bunun dışında 1 milyon 200 bin TL civarında kredi çekmek isteyenler için faiz oranı yüzde 1,29 olacak. Ek olarak 120 ay vade seçeneği dikkate alınırsa aylık taksit ödeme tutarı 19 bin 714 TL olacak.

SONRAKİ HABER