Ev alacaklara duyuruldu: 3 milyon TL’ye kadar konut kredisi verilecek! İşte faiz oranı ve ödemesi

Son dönemlerde ev almak pek çok kişi için zorlaştı. Çünkü ev fiyatları artmaya devam ederken, pek çok banka konut kredisini düşük miktarlarda veriyor. Ancak Garanti Bankası’ndan güzel haber geldi. 3 milyon TL’ye kadar kredi verilecek.

Ev alacaklara duyuruldu: 3 milyon TL’ye kadar konut kredisi verilecek! İşte faiz oranı ve ödemesi

Yeni ev almak isteyenler için Garanti Bankası açıklama yaptı. 240 ay vade ile 3 milyon TL’ye kadar kredi verilecek. Banka yaptığı açıklamasında ödeme takvimine ilişkin detayları da aktardı. Ev sahibi olmak isteyenleri ilgilendiren haberimizin detayları şu şekilde:

GARANTİ BANKASI DUYURDU

Ev sahibi olmak isteyenler için Garanti Bankası kesenin ağzını açtı. Avantajlarla dolu yeni konut kredisi kampanyası açıklandı. Mortgage kredi hesaplayıcı sistemi kredi çekmek isteyenlerin hizmetine sunuldu. Kredi kullanmak isteyen kişiler kredi hesaplayıcı sistemi ile kendilerine uygun kredi hesap planına çıkarak bütçelerine uygun ödeme yöntemini seçebiliyor.

ÇEKİLEN KREDİYE GÖRE ÖDEME PLANI

Garanti Bankası ile kredi çekip ödeme miktarının nasıl olacağını merak edenlere detaylar aktarıldı. Bankanın örnek ödeme tablosu şu şekilde:

1 milyon TL konut kredisi kullanımında yüzde 3,39 oranında faiz uygulanıyor. 240 ay vade seçeneğinin tercih edilmesi halinde aylık taksit tutarı 33 bin 911 TL oluyor. 3 milyon TL çekildiğinde aynı şartlarda aylık ödeme 101 bin 734 TL oluyor.

Faiz oranları bankalar tarafından sürekli değişkenlik gösterdiği için başta konut kredisi olmak üzere çeşitli tüm krediler için bankanın sitesi üzerinden hesaplama yapabilirsiniz.

SONRAKİ HABER