Erdoğan müjdeyi vermişti! Asgari ücrete yüzde 30 (2.550 TL) ara zam: Yeni asgari ücret 11.050 TL

Asgari ücret zamlandı ve bununla beraber diğer ürünler de zamlanmaya başladı. Bu noktada asgari ücret için yeni zam beklentileri Ocak ayından artmaya başladı. Peki asgari ücrete ara zam yapılacak mı?

Erdoğan müjdeyi vermişti! Asgari ücrete ara zam duyurusu: Yüzde 30, 2.550 TL zam

Bilindiği gibi 2022 yılı Aralık ayında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bir basın toplantısı düzenleyerek kameraların karşısına geçti ve 2023 yılında geçerli olacak asgari ücreti açıkladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptığı açıklamalarında 2023 yılında geçerli olacak asgari ücretin 8.500 TL olduğunu belirtti. 

ERDOĞAN'DAN ARA ZAM AÇIKLAMASI 

Bunun yanı sıra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptığı açıklamalarında asgari ücret için ara zam sinyali de verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamalarında gerektiğinde 202 yılında yapılan asgari ücrete ara zamdan çekinmeyeceklerini ifade etti. 

BAKAN BİLGİN DE AÇIKLAMA YAPTI

Bunun ardından geçtiğimiz günlerde asgari ücrete ara zam konusunda Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin de bazı açıklamalarda bulundu. Bakan Bilgin açıklamalarında enflasyonun düşmeye başladığını belirterek ara zamma gerek kalmayacağını bildirdi.

Ayrıca Bakan Bilgin açıklamalarında gerekli görülürse şayet asgari ücrete ara zammın görüşülebileceğini ifade etti. 

VATANDAŞLAR ARA ZAM BEKLİYOR

Yapılan bu açıklamaların ardından asgari ücrete ara zam beklentileri artmaya başladı. Okurlarımız ve sitemize ulaşan vatandaşlarımızın ortak görüşü enflasyonun düşmeye başladığı söylense de enflasyonun arttığı marketteki ürünlerin fiyatlarının arttığı her gün zam haberinin geldiği yönünde. 

Bundan dolayı vatandaşlar asgari ücrete ara zam yapılmasını bekliyorlar. Bu noktada vatandaşlar 2022 yılında yapılan ara zam gibi yeni ara zam yapılmasını talep ediyorlar. Peki ara zam yapılırsa maaşlar hangi seviyede olacak?

ARA ZAM İLE ASGARİ ÜCRET 11.050 TL 

Bilindiği gibi 2022 yılında asgari ücrete Temmuz ayında yüzde 30 ara zam yapıldı. 2023 yılında da aynı oranda yüzde 30 zam yapılması bekleniyor. 8.500 TL olan asgari ücrete yüzde 30 yapılırsa zam tutarı 2.550 TL oluyor. Yani ara zam sonrasında asgari ücret 11 bin 50 liraya yükselmiş oluyor.

Ara zam hakkında henüz kesin bi bilgi bulunmuyor. Bu konu hakkında net bir bilgi olduğunda veya bir gelişme olduğunda okuyucularımızı anlık olarak haberdar edeceğiz.

SONRAKİ HABER