En düşük emekli maaşına ve bayram ikramiyelerine zam! Ve sonunda zam oranı belli oldu: Emekliler çifte bayram edecek

Emekli bayram ikramiyesi zammı hakkında kritik haberler gelmeye başladı Bu doğrultuda emekli maşaı ve ikramiye zammının belli olduğu belirtildi. Peki ücretler hangi seviyeye çıkacak?

En düşük emekli maaşına ve  bayram ikramiyelerine zam! Ve sonunda belli oldu

Emekli maaşı zammı ve bayram ikramiyesi zammı hakkında yeni haberler gelmeye başladı. Bayram ikramiyesine ikinci bir zam geleceği belirtilerek Ramazan Bayramına yapılan zammın ardından ikramiyelere Kurban Bayramında da zam yapılması beklendiği ifade edildi.

TEMMUZ'DA ZAM GELİYOR 

2023 yılı adeta zam yılı oldu. Genel seçimlerin de olmasının etkisiyle peş peşe zam haberleri gelmeye devam ettiği belirtilerek kamu işçisine yapılan zam ardından da en düşük memur maaşının açıklanması ile gözler şimdi asgari ücret ve emekli maaş zammına çevrildiği bildirildi. Milyonlarca emekli Kurban Bayramına rahat gireceği ifade edilirken Kurban Bayramı ikramiyelerine zam yapılacağı ifade edildi. Bununla beraber Temmuz'da emekli maaşına da zam yapılacağı aktarıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Malatya ziyareti sırasında emekliye büyük müjdeyi duyurdu. Temmuz ayında emekli maaşlarında önemli artış yaşanacağını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan Kurban Bayramı öncesinde bayram ikramiyesi ödemelerinin yapılacağını ve geçtiğimiz aylarda 2000 TL olan bayram ikramiyesine zam için hesaplamalar yapılmaya başlandığı duyurdu.

İKRAMİYE VE EN DÜŞÜK EMEKLİ MAAŞI ZAMMI 

İlk bilgilere göre emekli bayram ikramiyesinin 3 bin lira olması beklenirken zam hakkında beklentilerin arttığı ifade edildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın diğer bir müjdesi ise en düşük emekli maaşı üzerinden oldu. Bildiğiniz üzere en düşük emekli maaşına en son Mart ayında zam yapılmış, 5500 TL’den 7500 TL’ye yükseldiği hatırlanıyor. Temmuz ayında en düşük emekli maaşına da okkalı zam yapılması beklenirken en düşük emekli maşaının 10 bin lira olabileceği ifade edildi.

SONRAKİ HABER