En düşük emekli maaşı 12 bin 500 TL sürprizi geldi! Emeklilere 5.000 TL seyyanen zam gelişmesi: Tarih belli oldu

Emeklilere sevindiren bir haber verildi. Bu noktada emekli maaşlarına 5 bin lira seyyanen zam yapılması beklenirken en düşük emekli maaşlarının da 12 bin 500 TL olması bekleniyor.

En düşük emekli maaşı 12 bin 500 TL sürprizi geldi! Emeklilere 5.000 TL seyyanen zam gelişmesi

Emeklilerin yüzünü güldürecek bir haber geldi. Emekli maaşlarına seyyanen 5.000 TL zam yapılması planlanlandığı iddia edilerek bu zam, emeklilerin alım gücünü artıracak ve ekonomik sıkıntılarını hafifleteceği bildirildi.

ZAM KASIM'DA BEKLENİYOR 

Emekli maaşlarına seyyanen zam yapılması, hükümetin emeklilere verdiği bir sözün yerine getirilmesi anlamına gelirken emeklilere yapılacak seyyanen zammın Kasım ayında uygulanması beklendiği ifade edildi. 

Bu zam, emeklilerin yıl sonuna kadar daha rahat bir nefes almasını sağlayacağı gibi emekli maaşlarına seyyanen zam yapılması, emeklilerin hak ettiği bir iyileştirme olarak görüldüğü emekliler, bu zammın hayata geçmesi için gün saymaya başladığı bildirildi. 

MECLİS AÇILINCA... 

Emekli vatandaşlarımızın merakla beklediği seyyanen zam haberi geldi ve Ekim ayında Meclis açılınca çalışamaların devam edeceği ve Kasım ayında da uygulamaya alınacağı iddia edildi. 

Hükümet tarafından emekli maaşlarına 5.000 TL seyyanen zam yapılması talep edilirken bu zam, emeklilerin alım gücünü artıracak ve ekonomik sıkıntılarını hafifleteceği bildirildi.

EN DÜŞÜK EMEKLİ MAAŞI 12.500 TL 

Seyyanen zam, Kasım ayında emekli maaşlarına yansıması beklenirken bu zamla birlikte, en düşük emekli maaşının 12.500 TL'ye yükseleceği emeklilerimiz, bu müjdeli haberi sevinçle karşıladığı bildirildi. 

Hükümetin emeklilere verdiği önemi bir kez daha gösterdiğini belirten emekliler, zammın hayatlarını kolaylaştıracağını ifade ettiler. Emeklilerimizin hak ettikleri seyyanen zammı alacak olmaları da milyonlarca aileyi mutlu etti. 

SONRAKİ HABER